E-Mail

info@nuketeroglu.com

بريد إلكتروني

info@nuketeroglu.com

Alloblast Kök Hücre Tedavisi: Nedir ve Faydaları Nelerdir

alloblast kök hücre tedavisi nedir

Canlı, dinç ve parlak bir cildin görüntümüze kattığı dinamizmin farkındayızdır. Ancak cildimiz yılların aşınmışlığını ve izlerini taşır, bu da içimizdeki enerjiyle paralel olmayan yorgun bir görüntüye sebep olabilir. Neyse ki, gelişen teknoloji güzelliğin sınırlarını her geçen gün biraz daha zorlamaktadır. Alloblast, bu devrim niteliğindeki gelişmelerin doruk noktasıdır. Tek seansla sizi yıllar öncesine geri götürebilecek olan bu tedavinin etkileri hayatınızı değiştirecek cinsten olabilir. Bebeksi bir cilt imkansız değil, okumaya devam edin! 

Alloblast Nedir?

Alloblast, yenidoğan döneminde sünnet olmuş bebeklerin sünnet derisindeki fibroblastların labaratuvar ortamında çoğaltılarak ihtiyaç olan bölgeye enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen bir kök hücre tedavisidir. Bu uygulama, FDA ve Avrupa İlaç Ajansı tarafından onaylanan hücresel uygulamalardan biridir. Çok sayıda kök hücre tedavisi mevcuttur ancak Alloblast Kök Hücre Tedavisi, yaşlanma karşıtı çözümlerin nasıl bir dönüm noktasına ulaştığının bir örneğidir.

Alloblast Tedavisi Neden Önemlidir?

Alloblast kök hücre tedavisinin pek çok avantajı vardır. Bunlardan en önemlisi fibroblastların, hyaluronik asit, kolajen ve elastin gibi üretimi zamanla azalan molleküllerin miktarını ve kalitesini arttırmasıdır. Bu moleküllerin azalması cildimizde yıllar içerisinde meydana gelen yaşlanma belirtilerinin sebebidir. Dolayısıyla cildimizin daha genç, sıkı ve parlak gözükmesini istiyorsak alloblast kök hücre tedavisi harikalar yaratabilir. 

Alloblast Kök Hücre Tedavisini İstanbul’da Yaptırmanın Avantajı Nedir?

Türkiye erkek çocuklarının rutin olarak sünnet olduğu müslüman bir ülkedir. Bu yüzden çok sayıda donör var. Her sünnet derisi Alloblast kültürü için uygun değildir. Uygunluk durumu bir çok ileri teknoloji testten geçirildikten sonra karar verilir. Ortalama 400 sünnet derisinden sadece bir tanesi uygundur. Bu nedenle dünyadaki birçok ülkede 2-3 yıl sonrasına sıra verilirken Türkiye’de kolayca Alloblast kültürüne ulaşılabiliyor. İstanbul estetik konusunda dünyadaki ön sırada metropollerden biri olmakla beraber, ulaşım ve otel hizmetleri ile birçok farklı seçeneğe sahiptir.

sünnet derisi ile cilt yenileme tedavisi

Alloblast Tedavi Süreci Nasıl İşler?

Alloblast kök hücre tedavisinde biyopsi ile doku veya kan alınmadığı için tedavi süreçlerinde zaman kaybı çok az olur. Fibroblastların çoğalması özel bir proses olarak gerçekleştirilir. Hücreler 24 saat önce çözündürülüp hazırlanmaya başlanır, Alloblast kültürü soğuk zincir halinde kliniğe getirilir ve tedavi esnasında cilde enjekte edilir. İşlem süresi uygulamanın yapıldığı bölgeye göre değişmekle beraber, genellikle kısa zaman alır. 

Kimler Alloblast Yaptırmalı?

Cildinizde sarkma, leke, kırışıklık gibi problemleriniz varsa, kalıcı sivilce izlerinden muzdaripseniz veya daha genç ve parlak bir görüntü istiyorsanız Alloblast kök hücre tedavisi için ideal aday olabilirsiniz. Bu tedavi elastin, kolajen ve hyulorik asit gibi cildin genç görünümünü koruyan moleküllerin üretimini teşvik ederek sizi eşsiz bir dinamizme kavuşturur. 

Alloblast ile İlgili Yanlış Bilinenler ve Merak Edilenler

Alloblast çok bilinen bir tedavi yöntemi değildir ancak geliştirilmiş kök hücre tedavilerinin doruk noktası olma özelliğiyle hakettiği popülerliğe kavuşmaya başlamıştır. Alışılageldik bir uygulama değildir, dolayısıyla bu konuda bazı yanlış anlaşılmalar ve soru işaretleri olabilir. Gelin kafa karıştıran başlıkları inceleyelim: 

Alloblast mı Fibrosel mi?

Alloblast ve Fibrosel bu bağlamda en çok karıştırılan iki farklı uygulamadır. İki tedavi arasındaki en önemli fark yöntemleridir. Fibrocell tedavisinde kişinin kulak arkası kendi dokuları kullanılır. Kullanılan hücreler kişiyle aynı yaştadır. Hücreler de çok genç olmadığından ve yeterli sayıya sahip olmadığından etki beklentinin altında kalabilir. Ayrıca kulak arkasında doku alınan yerde şişlik, kabuklanma, ağrı, iz kalması gibi çeşitli komplikasyonlar olabilir.  Alloblast tedavisinde yeni doğan sünnet derisinden elde edilen Allojenik fibroblastlar kullanılır. Doku almak gerekmez, ağrı ve acı yoktur, laboratuvar inkübasyonu için bekleme süresine ihtiyaç yoktur. Doğal olarak Allojenik fibroblast uygulamasında çok sayıda daha genç ve sağlıklı hücre kullanılır. Enjeksiyon kolay ve hızlıdır. Sonuç enjeksiyon sonrası hemen görülmeye başlar. Alloblast kök hücre tedavisinde 5 ml doku süspansiyonu ortalama 100 milyon hücre içerir.  Bu hücreler doku yüzeyine yerleşinceye kadar hiçbir zararlı koşula maruz kalmazlar. Bundan dolayı Alloblast kök hücre tedavisi, fibrocell tedavisinden on kat daha hızlı sonuç verir ve sonuçları, uygulamadan sonra oldukça hızlı bir şekilde fark edilir.

Alloblast kök hücre tedavisi güvenli midir?

Alloblast FDA onaylı bir tedavidir ve herhangi riski yoktur. Yaşlanma belirtilerinden şikayetçiyseniz güvenle yaptırabilirsiniz. 

Alloblast Kök Hücre Tedavisinin sonuçları ne zaman görülebilir?

Tedavinin sonuçları işlemden hemen sonra ertesi gün gözle görülür şekilde fark edilir ancak hücre yenilenmesi ve cildin kendini onarması bir süreçtir ve bu süre yaklaşık 4-6 hafta kadardır. 

Alloblast Kök Hücre Tedavisi kaç seans uygulanmalıdır?

Alloblast kök hücre tedavisi tek seansta uygulanır. Arzu edilen sonuçlar için tek uygulama yeterlidir. İsteğe bağlı olarak ortalama 6-12 ay sonra bir seans daha uygulanabilir ancak genellikle buna ihtiyaç duyulmaz.

Alloblast Tedavisi Kalıcılık Süresi Nedir?

Alloblast kök tücre tedavisinin etkileri cilt üzerinde yıllarca izlenebilir, genel olarak sonuçların kalıcılığına ortalama 5 yıl denebilir.Bu tedavinin cildi on yıla kadar gençleştirmesi mümkündür. 

Kaç Yaşında Alloblast Yaptırmalıyım?

Alloblast kök hücre tedavisi için ideal bir yaş yoktur. Tercihen 18 yaşının üstünde olan ve isteyen herkes bu işlemden faydalanabilir. Ancak işlem genel olarak kolajen ve elastin üretiminin azaldığı yaşlarda olan hastalardan rağbet görmektedir. Bunun haricinde, sağlığınız yerindeyse ve cildinizin daha parlak, gergin ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız Alloblast kök hücre tedavisi için uygun adaysınız demektir.

alloblast cilt yenileme

Tedavi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Alloblat kök hücre tedavisi sonrasında doktorunuzun direktiflerine ve ameliyat sonrası uyarılara dikkat etmek iyileşme sürecinin verimliliiği açısından oldukça önemlidir. Alloblast sonrası yapılması gerekenlerden biri de bölgenin sudan uzak tutulmasıdır. Ayrıca sonraki 24 saat boyunca bölgeye baskı, 72 saat boyunca kozmetik uygulamalar ve makyaj yapılmamalıdır. Uygulamayı takip eden ilk üç ay dermaroller ve lazer tedavilerinden kaçınılmalıdır. Düşük yoğunluklu hyaluronik asit, mezoterapi enjeksiyonu gibi işlemler yaptırmak istiyorsanız da en az üç hafta beklemeniz önerilir. 

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Ücreti Nedir?

Alloblast kök hücre tedavisinin maaliyeti klinik, doktor, hastanın durumu, arzuları ve beklentileri gibi birçok faktöre bağlı olarak değişmektedir. Ayrıca, tedavinin uygulanacağı spesifik durum, hastanın sağlık geçmişi, tedavinin kapsamı gibi faktörler de ücreti etkileyebilir. Bu noktada yapılacak en doğru şey deneyimli bir doktordan direkt olarak bilgi almaktır. Alloblast kök hücre tedavisinin yılları geri getiren mucizevi etkisini deneyimlemek istiyor ve bunu güvenilir bir doktorla yapmak istiyorsanız kliniğimize ulaşarak veya bize ulaşın formunu doldurarak hemen iletişime geçebilirsiniz!

Dr. Nüket Eroğlu ile Alloblast Kök Hücre Tedavisi

Alloblast kök hücre tedavisi, yılların izlerini silme konusunda adeta bir zaman makinesi işlevi görür. Tedavi sonrasında kendinizi bambaşka biri gibi hissetmeniz olasıdır. Yaptıracağınız her işlem gibi Alloblast kök hücre tedavisi de özen, deneyim ve ustalık isteyen bir uygulamadır. Süreç öncesinde, sırasında ve devamında güvendiğiniz biriyle çalışmanız, konforlu hissetmeniz çok önemlidir. Cildiniz için en iyisini istiyorsanız Dr. Nüket Eroğlu harika bir seçenek olacaktır! Kliniğimizi arayarak bize hemen ulaşabilir ya da yol tarifi alabilir, danışmanlık hizmetimizden hemen  yararlanabilirsiniz. Ekip olarak sorularınızı yanıtlamaya daima hazırız.  

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Yaptıranlar Ne Söyledi? 

Teknolojinin hızla ilerlediği ve sağlık sektöründeki yeniliklerin her geçen gün arttığı bir dönemde, Alloblast kök hücre tedavisi cilt gençliği ve sağlığını yeniden kazanma konusunda umut vadediyor. Ancak, bir tedavinin etkilerini ve gerçek potansiyelini anlamak için tedaviyi deneyimlemiş kişilerin sonuçlarına bakmak çok daha etkilidir. 

Birçok hasta, Alloblast kök hücre tedavisinin ciltlerindeki gençleşme ve yenilenme üzerinde olumlu bir etki yarattığını vurguluyor. Kırışıklıkların azaldığı, cilt tonunun düzeldiği ve genel olarak cildin daha taze bir görünüme kavuştuğu belirtiliyor. Birçok hasta, yalnızca yaşlılık belirtilerinde değil akne izi, lekeler ve pigmentasyon gibi problemlerinde de büyük bir gelişme gözlemlediklerini ekliyor.


Yüz germe işlemini denemek, yaptırmak ya da bilgi almak için bizi 0212 250 19 19 numaramızdan hemen arayabilir ya da iletişim sayfamızdan hızlıca talep formunu doldurabilir ve bize iletebilirsiniz.

Bize Ulaşın