E-Mail

info@nuketeroglu.com

بريد إلكتروني

info@nuketeroglu.com

Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi Nedir & Nasıl Yapılır

ameliyatsız yüz germe tedavisi

Yüzümüzün ifadesi, kendimizi anlatırken çok önemlidir. Üzüldüğümüzde, mutlu olduğumuzda, sıkıldığımızda veya neşelendiğimizde bunu mimikler ve bakışlarla dışa vurabilmek ne büyük bir keyiftir! Ancak yıllar ve deneyimlerin simamızı dinamizmden yoksun bıraktığı da bir gerçektir. Zaman içinde cildimiz esnekliğini kaybetmeye, kırışmaya ve sarkmaya başlar. Bu da, belki de iç dünyamızı hiç yansıtmayan, yorgun bir görüntüye sebep olabilir.

Gelişen teknolojiyle beraber senelere meydan okumanın pek çok farklı yöntemini keşfettik. Bunlardan biri de, diğerlerine göre daha kolay ve acısız olan ameliyatsız yüz germe işlemleridir. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, hazırladığımız detaylı makalemizi okumaya devam edin!

Yüz Germe İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yüz germe işlemleri ameliyatlı ve ameliyatsız olarak gerçekleştirilebilir. Ameliyatlı yüz germe işleminde cilt üzerinde yapılan kesilerle gevşemiş dokulara müdahale edilir. Ameliyatsız yüz germe içinse dolgu, botoks, Thermage CT, Ulthera, dual lazer, BBL, Endopeel, akıllı dolgular (CaHidroksiapatit, PLA – PLLA, Polikaprolakton) ve prp gibi çeşitli yöntemler kullanılabilir. Burada tercih yaparken hastanın beklentileri, arzuları ve durumu göz önünde bulundurulmalıdır. 

Neden Yüz Germe Yaptırmaya İhtiyacımız Var?

Yıllar içerisinde, yer çekimi ve yaşa bağlı kolajen kaybı sebebiyle derimiz gevşer ve sarkar. Yüzümüzde oluşan sarkmalar ifademizi ağırlaştırır, yorgun bir görüntüye sebep olur. Yüz germe işlemi ifademizi genç ve dinamik enerjiye kavuştururken bize yepyeni bir özgüven sağlar. Bununla beraber, sarkmalar yalnızca yaşa bağlı değildir. Örneğin obezite cerrahisi sonrasında hızla verilen kilolar deride elastikiyet kaybına sebep olur. Hastalar böyle durumlarda da yüz germe işlemlerine ihtiyaç duyabilirler. 

Ameliyatsız Yüz Germenin Kalıcılık Süresi Nedir?

Ameliyatsız prosedürlerin kalıcılığı, kişinin yaş, cilt tipi, yaşam tarzı ve kullanılan tekniklere bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Bu tür işlemlerin etkilerini korumak için düzenli bakım ve takip gerekebilir. Kalıcılık süresi hakkında daha spesifik bilgi almak için medical estetik hekimi ile görüşmek önemlidir, çünkü her bireyin ihtiyaçları farklıdır ve sonuçlar kişiseldir.

ameliyatsız yüz germe işlemi

Ameliyatsız Yüz Germe Türleri Nelerdir?

Ameliyatsız yüz germe işlemleri şu şekilde sıralanabilir:

Radyofrekans (RF) Cilt Sıkılaştırma (Thermage)

RF cihazları, yüz cildinin alt katmanlarına ısı enerjisi göndererek kollajen üretimini artırır ve ciltte sıkılaştırma sağlar. Sonuçlar zamanla iyileşir ve kalıcılık süresi kişiden kişiye değişebilir. Sıklıkla dünyanın prestijli kliniklerinde ameliyatsız yüz germede  tercih edilen Thermage, bu alanda en gelişmiş ileri teknoloji ürünüdür. Cilt altını 56 dereceye çıkararak ciddi bir fibroblast uyarımı yapar ve naturel olarak dokuyu gençleştirir. Çene kontürü çıkarmada FDA onaylıdır. Özel soğuk bir aplikatör ile uygulandığından cilde zarar vermez.Yüz ve boyuna uygulanır. Acısızdır. Gündelik hayatı bozmaz. Tek seanstır. Etkisi ortalama 5-7 yıl kalıcıdır.

Ultrasonik Cilt Sıkılaştırma (Ultherapy)

Bu yöntemde, ses (ultrason) dalgaları cilt altındaki dokuyu hedef alarak kollajen üretimini uyarır. SMAS tabakasına cilt tekrar yapıştırılarak gevşeklik giderilir ve cilt sarkması önlenir. Sonuçlar birkaç ay içinde belirginleşir ve kalıcılığı bir yıl veya daha fazla sürebilir. Yüzde ensık uygulandığı bölge göz çevresidir. Buradaki balonlaşmış yağ ve ödem içeren göz torbalarını hafifletir, ince kırışıklıkları açar, kaş göz mesafesini arttırır, dokuyu sıkılaştırır. Tek seanstır. 2-4 yıl etkisi devam eder. İhtiyaç olunan durumlarda yüz ve boyun uygulaması da yapılabilir. Gıdıyı azaltır, çene kontürünü belirginleştirir, V yüz etkisi yaratır.

Akıllı Dolgu Maddeleri

Akıllı diye genel bir gurupta toplanan bu maddelerin özelliği dolgu etkisi ile birlikte uzun süren  kollajen uyarıcı etki yapmalarıdır. Dermal dolgu maddeleri, yüzde hacim kaybını telafi etmek ve derin kırışıklıkları doldurmak için kullanılır. 

⦁ PLA (Poli Laktik asit) – Sculptra® (Galderma, Lausanne, İsviçre);

⦁ Cahidrokisapatit – Radiesse® (Merz, Frankfurt am Main, Almanya);

⦁ Polikaprolakton – Ellansé® (Sinclair, İngiltere);

⦁ AQTIS (Medical BV, Utrecht, Hollanda).

Sıklıkla ‘Sıvı Yüz Germe’ diye adlandırılan akıllı dolgular ile sürekli fibroblast uyarımı yapılarak kişinin kendi dokusunun yenilenmesi doğal yollarla sağlanır. Cilt yavaş yavaş gençleşir ve sonuç çok uzun süre kalıcıdır. 

Kök Hücre Terapileri

Kök hücreler embriyodan, fetustan ve insanın kendi dokusundan (kemik iliği, kan ve yağ dokusu) elde edilen ve ameliyatsız yüz germede kullanılan yeni nesil tedavi protokolleridir. Tedavi amaçlı kullanılan kök hücreler belirli doku hücrelerine dönüşebilen öncü doku hücreleridir. 

Sıklıkla kullanılan kök hücre tipleri şunlardır:

  • PRP

 

Alloblast son yıllarda büyük ilgi görmektedir. Sünnet derisinden elde edilen kök hücre uygulaması etkili, kolay ve güvenilirdir. Son yıllarda yapılan çalışmalarda özellikle yağ dokusundan elde edilen bağ dokusu kaynaklı hücrelerin doku eksikliklerinin tamamlanmasında ve gençleşmede oldukça etkin olduğu gösterilmiştir.

Eksozomlar, cilt onarımı, cilt gençleştirme ve iltihabı azaltma yeteneğine sahip olan hücre dışı veziküllerdir. Eksozomlar, hücreler tarafından atılan ve alınan küçük keselerdir (30 – 100 nanometre). Eksozomlar, alıcı hücrenin işlevini etkileyerek DNA, RNA veya proteinleri hücreden hücreye aktaran, hücrelerin birbirleriyle iletişimini sağlayan ‘hücrelerin elçileri’ dir.

Vampire Face Lift ve PRP kişinin kendi kanından elde edilen plazma içeriğini kullanarak cilt gençleştirme işlemidir. Kandan elde edilen trombosit ve büyüme faktörleri, kollajen üretimini teşvik ederek cildin yenilenmesine yardımcı olurlar. 

Endopeel

Endopeel botoxla birlikte en sık yapılan enjeksiyondur. Endopeel, dahili bir peeligdir. Peeling etkisi içten başlayarak dışa doğru yavaş yavaş ilerler. Bu özelliği sayesinde yüz gerilirken cilt sıkılaşır, gözenekler daralır, lekeler azalır, ışıltılı bir görünüm kazanır. Yüzde ameliyatsız yüz germe etkisi yaratır. Çene kontürünü çıkarır. Cildi yenilerken nem miktarını da arttıran endopeel ile cilt her zaman parlak görünür. Endopeel ile cilt dokusu daha genç bir cilde dönüşür.  Dolgu etkisi yoktur. Endopeel etkisi 8-10 ay sürer.

Botox

Kasların geçici olarak gevşemesini sağlar. İnce kırışıklıklar açılır, yanlış mimikler düzelir. Botox ile ağız köşesindeki depresör kaslar incelir ve uzar, böylece ağız köşeleri yukarı kalkar. Masseter kaslarına botox yapıldığında yüz ovalini korur, yüzün yana doğru genişlemesini engeller, diş gıcırdatmasını önler, gece uykularını düzenler. Boyunda kısalan tendonların verdiği hindi görünümünü giderir. Yüz, boyun ve dekoltede cilt içine yapıldığında pürüzsüz bir görünüm elde edilir. 

ameliyat olmadan yüz gerdirme işlemi

Kimler Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi Yaptırabilir?

Sarkma şikayeti olan herkes ameliyatlı veya ameliyatsız yüz germe işlemlerinden faydalanabilir.

Ameliyatsız Yüz Germe Ağrılı Bir İşlem Mi?

Ameliyatsız yüz germe işlemleri genellikle ağrı veya rahatsızlık hissi yaratmazlar. Lokal anestezi gerekmez ama sıklıkla işlem öncesi krem sürülerek hassasiyet azaltılır. Gündelik hayatı aksatmazlar. Kolay, acısız, hızlı uygulanan prosedürlerdir. İşlem sonrası yara, kabuklanma, ağrı, ödem vb. Olmaz; cilt üzerindeki hafif bir kızarıklık ile sınırlı kalır, bu da çok çabuk geçer. Ağrı eşiği kişiden kişiye değişebilir ancak ameliyatsız yüz germe işlemleri genellikle son derece ağrısızdır.

Ameliyatsız Yüz Germe Avantajları

Görüntünüz, kendimizi ifade ediş biçimlerinizden biridir. Sosyal hayatınızı, mental durumunuzu ve özgüveninizi etkiler. Ameliyatsız yüz germe teknikleri sayesinde kolay, ağrısız ve hızlı bir şekilde cildinizin dinamik görüntüsüne yeniden kavuşabilirsiniz. Üstelik bu tekniklerin maliyeti ameliyatlı işlemlere göre daha azdır. İşte ameliyatsız yüz germe işleminin avantajları:

Cerrahi İşlem Gerektirmez

Yüz germe işleminin en önemli avantajı ameliyat gerektirmemesidir. Bu, anestezi, kesikler, dikişler, uzun iyileşme süreleri, asimetriler, süpriz sonuçlar ve beklenmeyen komplikasyonlar gibi ameliyatla ilgili riskleri ve rahatsızlıkları ortadan kaldırır.

Hızlı Bir Tedavidir

Ameliyatsız yüz germe işlemleri genellikle hızlıdır. Sıklıkla tek bir seansta birden fazla işlem uygulanır. Medikal Estetik Hekimi yaşa, cilde ve konsultasyona göre bir tedavi planı sunar. Bu da kişilerin etkili ve hızlı sonuç almalarını günlük hayatlarına hızla dönmelerini ve kişisel tatmin düzeyinin yükselmesini sağlar.

Doğal Sonuçlar Verir

Doğru şekilde yapılan, ameliyatsız yüz germe işlemi, doğal ve uzun süreli sonuçlar sağlar. 

Daha Kolay İyileşme

Ameliyatsız işlemlerin iyileşme süreci çok daha hızlıdır. İşlem sonrası günlük hayatınıza dönmeniz oldukça kolay olacaktır.

Dr. Nüket Eroğlu ile Harekete Geçme Zamanı: Birlikte Harika Görünme Vakti!

Görüntünüzü güvenilir bir uzmana emanet etmek kendiniz için yapabileceğiniz en faydalı yatırımlardan biridir. Dr. Nüket Eroğlu, sektördeki deneyimi ve vizyonuyla yıllardır büyüleyici değişimlere imza atıyor. Bize ulaşın, hayallerinizi beraber gerçekleştirelim!

Dr. Nüket Eroğlu Kliniği İletişim Bilgileri Nelerdir?


Yüz germe işlemini denemek, yaptırmak ya da bilgi almak için bizi 0212 250 19 19 numaramızdan hemen arayabilir ya da iletişim sayfamızdan hızlıca talep formunu doldurabilir ve bize iletebilirsiniz.

Bize Ulaşın