E-Mail

info@nuketeroglu.com

بريد إلكتروني

info@nuketeroglu.com

 Ameliyatsız Yüz Germe: Ulthera

Ulthera tedavisi nedir

Ulthera ile genç, sıkı ve yenilenmiş bir cilde kavuşun! Minimal invaziv ve kalıcı etkili bu prosedür ve Dr. Nüket Eroğlu ile cildinizi baştan yaratabilirsiniz. Ultrason ve radyofrekans teknolojileri ile ameliyatsız yüz germe ve cilt gençleştirme alternatiflerini keşfetmek için okumaya devam edin!

Ultherapy Nedir?

Ultherapy, 20’li yaşlardan itibaren genetik ve çevresel faktörlerden etkilenerek bozulmaya başlayan cilt yapısı, kolajen – elastin gibi temel elemanları azalan, zayıflayan, gevşeyen, bağ dokusundaki değişiklikler sonucu sarkan, dalgalanan, kırışan cilt ve cilt altı dokuları toparlayan, iyileşme süreci olmayan, uygulama sonrası işe ve sosyal hayata hemen dönülebilen odaklı fokuslu ultrasonik ses dalgaların kullanıldığı bir yöntemdir. Ulthera bir ultrasound teknolojisidir. Cildin derinliklerine akustik enerji gönderilerek, cilde herhangi bir hasar vermeden cilt altının odaklı ve şok sistemle ısıtılması sayesinde ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan, kolajen üretimini arttıran bir yöntemdir. Cihaz ekranından cilt, cilt altı ve derin dokular izlenir, seçilen bölgelerde, ayarlanan derinliklere uygun akustik (ses dalgaları) enerji gönderilir, bu enerji ile cilt altında düz bir hat üzerinde yaklaşık 1 mm aralıklarla küçük ısı hasarları yaratılır. Benzer amaca yönelik farklı teknolojiler olmasına karşın yapılan işlemin etki bölgesi monitör ile takip edilerek hedef bölgeye, hassas bir şekilde istenilen katmanda müdahale edebilme özelliği sadece FDA onaylı Ulthera teknolojisi ile mümkündür.

Ultherapy, ultrason ekranında cilt – cilt altı – kas tabakalarının görüntülendiği, transducer denilen uygulama başlıkları ile 1,5 mm, 3 mm ve 4,5 mm derinliklere yoğun ses dalgaları göndererek odakladığımız tabakalarda sıkılaşma ve yağ hücresi harabiyeti oluşturan bir uygulamadır. Ultheraphy’in sarkan dokuları toparlamada bu kadar başarılı olmasının nedeni, pek çok yöntemde inilemeyen doku derinliklerine inebilmesi ve bu bölgelerin ultrasonik ekranda görüntülenerek bilinçli bir uygulama yapılmasına olanak tanımasıdır.

Ultheraphy Nasıl Etki Eder?

Ultheraphy Nasıl Etki Eder?

Derinden yüzeye doğru kas tabakası, deri altı tabaka ve deride ses dalgaları aracılığı ile pek çok noktada fokuslanarak odaklı ısı artışı oluşturulmakta, ısı etkisi ile sarkan dokular hemen SMAS a yapışarak toparlanmakta, ısı nedeni ile oluşan iyileşme reaksiyonu sonucu kolajen ve elastin üretimi de tetiklenmektedir. Artan kolajen sonucu cildin esnekliği ve dayanıklılığı artmakta; aynı zamanda cilt gençleşmektedir. Nihai etki Ulthera uygulaması sonrasında yaklaşık 3 ayda oturmaktadır. Uthera ile 3-6 aya yayılan cildi geren ve gençleştiren bir iyileşme süreci başlamaktadır.

Ultheraphy Etkisi Ne Zaman Görülmeye Başlar?

Ulthera ile yüz germe ve yüz gençleştirme etkisi hemen belli olurken 3 ay sonunda netleşmekte ve fizyolojik yaşlanma süreci bu yerleşmiş iyi görüntü üzerinden devam etmektedir. Ulthera sonrasında cildin yüzeyinde herhangi bir uygulama izi olmaz. Bu sayede hastalar ultherapy uygulamasının hemen sonrasında işlerine ve sosyal hayatlarına dönebilir.

Ultrasonik yüz ve boyun gençleştirme sırasında ultrason dalgalarını taşıyan uygulama başlığı cilde temas ettirilerek cilt ve cildin alt katmanları monitörde görüntülenir. Belirlenen uygulama alanlarında, cildin 3 mm ve 4,5 mm altına odaklanmış ses dalgaları ile bu bölgelerde kolajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturulur ve yeni kollajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelir. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez.

Ulthera cihazı

Ultheraphy Hangi Bölgelere Uygulanır?

Ultherapy, FDA onaylı, sonuçları kanıtlanmış, güvenli bir yöntemdir. Ulthera ile sarkan çene bölgesi toparlanabilir, gıdı lipoliz yapılabilir; boyun sarkmaları düzeltilebilir, düşen kaşlar kaldırılabilir, torbalanmış göz altları düzeltilebilir, göz ve ağız çevresi kırışıklıkları başta olmak üzere yüz ve boyun kırışıklıkları da giderilebilir.

Ultheraphy En Sık Hangi Yaş Grubuna Uygulanır?

Ulthera 30’lu yaş grubuna sıklıkla uygulanır. Orta yaşta sadece göz çevresi ya da sadece çene kontörünü hedef alarak bir tedavi planlanabilir.

Ultheraphy Başka Yöntemler İle Kombine Edilir mi?

Ameliyatsız yüz germe ve ameliyatsız yüz gençleştirme için Ultheraphy cilt gençleştirmek için kullanılan altın iğne ya da farklı dalga boylarındaki lazerler ile kombine edilebilmektedir. Ulthera’nın kısa dalgaboyuna sahip başlıkları dermis – epidermis hasarı yarattığı için leke tedavisinde de kullanılır. Önerilen lazerlerle kombin edildiğinde daha iyi bir sonuç elde edilir. 

Gıdı Yağ Eritmede Ulthera Etkili Mi?

Gıdı bölgesi yağlandığında yüzü çok daha yuvarlak gösterir. Yaş alımıyla gıdı yavaş yavaş boynu kapatacağı için kafa gövdeye bitişikmiş gibi durmaya başlar. Bu nedenle çene hattını keskin ve belirgin isteyen kişilere öncelikle gıdadaki ya hücrelerinden kurtulmak gerektiği söylenir. Bu durumda Ulthera gıdadaki yağ hücrelerini parçalar aynı zamanda cildi sıkılaştır. Bunu akustik ses dalgaları teknolojisi ile yapar. Kombine olarak etkinliği arttırmak için ONDA mikrodalgalar da kullanılabilir. Gıdadaki yağ hücreleri gidince yüz çok daha genç ve dinamik görünür. 

Ultherapy Uygulaması Ne Kadar Sürüyor?

Ulthera – Ultralift süresi uygulama yapılan bölgeye göre değişmekte olup sadece göz çevresine yapılan uygulama 15 -20 dakika sürerken tüm yüz ve boyuna yapılan uygulama 35 – 45 dakika kadar sürmektedir. Ultherapy ile istenen sonuca ulaşmak için tek seans yeterlidir.

Ultherapy Yaz Aylarında Uygulanabilir mi?

Ulthera ile tedavi sırasında cilt yüzeyinde herhangi bir etki oluşmadığı için bu tedavi yöntemi diğer pek çok estetik amaçlı müdahaleden farklı olarak yaz aylarında da güvenle uygulanabilmektedir.

Ultherapy’in Diğer Ameliyatsız Yüz Gençleştirme İşlemlerinden Farkı Nedir?

Ulthera, odaklanmış ultrason teknolojisini kullanan ve cerrahi müdahale olmadan derin dokular üzerinde etki sağlayan tek yöntemdir. Ultherapy ile ciltte sadece tek bir uygulama ile etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır.
Cildin sıkılaşması ve gıdı gibi yağ fazlası olan bölgelerde yağ hücrelerinin parçalanması cilt yüzeyine uygulanacak işlemler ile sağlanamaz. Alt katmanlara ulaşabilmek ve odaklı uygulama yapabilmek için işlem sırasında etki oluşturulacak cilt katmanlarını görüntülemek çok önemlidir. Bu hassas uygulamayı benzer amaçlı diğer teknolojilerle elde etmek mümkün değildir. Uygulamanın hedefi, cildi sıkılaştırmak, yeni kollajen üretimi tetikleyerek cildin gençleştirmek, yağ fazlalığı olan bölgelerde lipolizi sağlamaktır.

Ultherapy Etkisi Ne Kadar Sürer?

Ultheranın uygulandığı zaman yaklaşık 2 – 4 yıl etkisi devam eder. Bu sürenin sonunda eski halinizden daha iyi bir forma geri dönersiniz, aslında en az 2 yıllık bir dönem yaşlanmanızı da durdurmuş sayılırsınız.

Ultherapy Güvenli Bir Yöntem Midir?

Ultrason enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır ve klinik denemelerle herhangi bir yan etkisi olmadığını ispatlamıştır. Hamilelerde ya da immun sistem yetmezliği gibi durumlarda bile uygulanabilir. Ulthera Amerika FDA onaylı bir cihazdır.

Ulthera ve HIFU aynı şey mi?

Ulthera bir HIFU teknolojisidir. Akustik dalgaların foküslenerek yüz germe ve yağ parçalamada kullanıldığı işlemlerdir. HIFU (Odaklı Ultrason) yüksek odaklı ses dalgaları anlamına gelir. HIFU odaklı akustik teknolojinin genel adıdır. Ulthera, yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason teknolojisinin bir marka adıdır. FDA onaylı olması, monitörden cilt katmanlarını görerek çalışılma kolaylığı, konforu, kalibrasyon ve kontrol anlamındaki güvenilirliği nedeniyle daha yüksek teknoloji içerir ve tüm dünyada prestije sahiptir. Ulthera güvenle cildin alt katmanlarına odaklanarak sıkılaştırma ve gençleştirme amaçlı kullanılır, özellikle yüz ve boyun gibi bölgelerdeki cilt sarkmalarının tedavisinde etkilidir.

Ulthera Kaç Seanstır?

Genellikle, tek bir seans bile ciltte belirgin bir sıkılaşma ve gençleşme sağlar. Cilt tipi, yaş, cilt sorunları ve tedavi alanının büyüklüğü gibi faktörler tedavi sürecini etkiler. Ulthera tedavisinden alınan sonuç kişinin cildinin durumuna, tedavi yapılacak bölgeye ve istenen sonuca bağlı olarak değişebilir. Uygulamanın amacına bağlı olarak, daha mükemmel bir sonuca ulaşmak için ek uygulamalar da önerilebilir.

Ultherapy Diğer Prosedürlerle Kombine Edilir mi?

Ulthera, doktorunuzun direktifleri doğrultusunda diğer tedavilerle beraber uygulanabilir. Bu tedavilerden biri Morpheus8’tir. Ulthera ve Morpheus8, cilt sıkılaştırma ve gençleştirme amacıyla kullanılan ancak farklı teknolojilere dayanan iki ayrı tedavi yöntemidir. Her ikisi de cilt problemlerini ele almak ve cildin görünümünü iyileştirmek için kullanılabilecek yöntemlerdir.Morpheus8 bipolar bir radyofrekanstır. Cilt yüzeyini etkiler. Ameliyatsız yüz germe olanağı mevcuttur. Akne izi ve leke gibi problemlerde kombine olarak uygulandığında sonuç çok daha güzel olur. 

Dr. Nüket Eroğlu ile Ameliyatsız Yüz Germe

Cildinizi eski parlaklığı ve dinamizmine kavuşturmak için yararlanabileceğiniz pek çok profesyonel çözüm var. Gelişmiş kliniğimiz ve deneyimli ekibimizle, sizi bu çözümlere ulaştırmak için çalışıyoruz. Bu uygulamalar için ideal bir aday olup olmadığınızı anlamanın en kesin ve sağlıklı yolu, bir profesyonele danışmaktır. Kliniğimize 0212 250 19 19 numaralı telefonumuzdan ulaşarak detaylı bilgi alabilir, dilerseniz randevunuzu oluşturabilirsiniz

Bize Ulaşın