E-Mail

info@nuketeroglu.com

بريد إلكتروني

info@nuketeroglu.com

Téléphone

90 530 857 19 01

Gençlik Sırrı Endopeel Tedavisi Nedir & Faydaları Nelerdir?

Endopeel Tedavisi Nedir

Gençlik aşısı olarak da bilinen Endopeel tedavisi, son yıllarda genç ve sıkı bir cilt görünümü arayanların dikkatini çeken” Ameliyatsız Yüz Germe” ve “Highlighter Effect” yapan inovatif bir estetik yöntemdir. Özellikle yüz ve boyun gibi sarkmalara eğilimli bölgelerde uygulanan bu tedavi, karbolik asit içeren özel bir formül ile cildin sıkılığını artırarak kırışıklıkları azaltır. Kasları etki ederek yüz germe  etkisi yaratmanın dışında cildi nemlendirir ve  parlatır. Özellikle düğün, nişan, mezuniyet gibi seramonilerden önce fotoğraflarda daha iyi görünmek adına botoksla beraber en sık yapılan enjeksiyondur. BBL denilen sıkı Brezilya poposu görünümü için de kullanılır.

Bu yazımızda, Endopeel tedavisinin nasıl işlediğinden, hangi alanlarda uygulanabildiğinden ve bu tedavinin sunduğu diğer çeşitli avantajlardan detaylı bir şekilde bahsedeceğiz. Eğer siz de gençlik sırrını keşfetmeye hazır hissediyorsanız, okumaya devam edin!

Endopeel Tedavisi Nedir?

Endopeel ne demek diye merak ediyorsanız, bu uygulama son yıllarda botilinium toksin ile kombinasyon yapılarak en sık kullanılan, Avrupa ve Amerika’da uygulama sayısı giderek artan, özellikle yüz ve boyunda sarkmaları azaltan ve vücudun çeşitli bölgelerine uygulanabilen bir tıbbi kas kaldırma yöntemi (örneğin kalça, kollar, karın) olarak tanımlanabilir.

Endopeel’in aktif maddesi sarkmaları azaltan ve cildi gererek kırışıklıkları azaltan karbolik asittir, bu etkiyi patentli ürün kas tonusunu artırarak deri üzerinde gerilim yaratması sonucunda elde eder. Endopeel’in ham maddesi, yer fıstığından elde edilen düşük moleküler ağırlıklı karbolik asit ve esterleştirilmiş yağ asitlerinden oluşur ve enjeksiyon sonrasında hızla vücuttan atılabilir. Karbolik asidin %95’i 24 saat içinde idrarla atılır. Yer fıstığı yağı, yayılma ve vaküolizasyon için bir tampon görevi görür.

Kas içinde 3 hafta boyunca kalır; linoleik asitler arakidonik asit dönüşümüne uğrar. Arakidonik asitler hücre zarının geçirgenliğini artırır. Bu dönüşüm nedeniyle lökotrien (LTB 4, LTD 4), prostaglandin (PGF2a, PGE2, PGI2), tromboksan (TXA 2) gibi sitokinler salgılanır ve enflamatuar reaksiyon artar. Endopeel içsel bir soyulmadır. Başka bir deyişle, enjekte edildiğinde soyulma etkisi içeriden başlar ve dışa doğru ilerler. Bu özellikle cildin yenilenmesini ve yüzün gerilirken sıkılaşmasını sağlar. Endopeel ile cilt dokusu genç bir görünüm kazanır. Dolgu etkisi yoktur. Endopeel etkisi 8-10 ay sürebilir.

Endopeel Nasıl Uygulanır?

Endopeel Nasıl Uygulanır?

Ham maddesi düşük molekül ağırlıklı karbolik asit ve yer fıstığından elde edilen esterifiye yağ asitlerinden oluşan gençlik sırrı Endopeel, tedavinin uygulanacğı bölgeye enjekte edilir. Enjekte edildikten sonra hızlıca eliminasyona uğrayabilir. Karbolik asitin %95’i, 24 saat içinde idrarla atılır.

İçerisinde bulunan yer fıstığı yağı yayılma ve vakuolizasyonda tampon vazifesi görür. 3 hafta kas içinde kalır, linoleik asitler araşidonik asit dönüşümüne uğrar. Araşidonik asitler hücre membranının permiabilitesini arttırır. Araşidonik dönüşüme bağlı olarak lökotrien (LTB 4, LTD 4), prostaglandin (PGF2a, PGE2, PGI2), tromboksan (TXA 2) gibi sitokinler salgılar ve inflamatuar reaksiyonu arttırır.

Endopeel Hangi Sorunları Giderir?

 • Yüzün sıkılaştırır.
 • Nasolabial görünümünü iyileştirir.
 • Çin bıyıklarını açar.
 • Mandibular kontürü belirginleştirir.
 • Perioral (dudak çevresi) çizgilerini iyileştirir.
 • Yüzün alt kısmını estetik olarak iyileştirir.
 • Burnu kaldırır ve daha düzgün bir şekil yaratır.
 • Çene altı sarkmalarını düzeltir.
 • Mandibula (çene) kontürünü belirginleştirir.
 • Boyundaki platizma bantlarını düzleştirir.
 • Perioral sigara çizgilerinin azaltılması.

Endopeel Kimler İçin Uygundur?

25-80 yaş aralığında, genel sağlığı yerinde ve normal kiloda herkes endopeel için uygun olabilir. Endopeel cerahi işlem olmadan ciltte gerginlik ve gençleşme isteyen kişilerin tercihi olacaktır. Bu işlem için ideal bir aday olup olmadığınızı anlamanın en kesin ve sağlıklı yolu, bir profesyonele danışmaktır. Kliniğimize 0212 250 19 19 numaralı telefonumuzdan ulaşarak detaylı bilgi alabilir, dilerseniz randevunuzu oluşturabilirsiniz!

Endopeel Faydaları Nelerdir?

Endopeelin pek çok avantajı vardır. Bunlardan bazıları şöyle sıralanabilir:

 • Cerrahi Değildir: Endopeel ameliyat gerektirmeyen acısız ve ağrısız bir işlemdir.Endopeel’i tercih ederek istediğiniz gergin cilde bıçak altına yatmadan sahip olabilirsiniz.
 • Hızlı İyileşme: Endopeel iyileşme süresi hızlı ve kolaydır. İşlem sonrası gereken direktiflere uyduğunuz sürece günlük hayatınıza hızlıca dönebilirsiniz.
 • Etkili Sonuçlar: Endopeel kolay ve hızlı bir işlem olmasına karşın, etkili değişimler ortaya çıkarır.

Endopeel Yan Etkileri Var Mıdır?

Endopeel 18 yaş altı kişilerde, hamilelerde ve yer fıstığı alerjisi olan kişilerde kullanılmamalıdır. Bunun dışında çeşitli rahatsızlıklara sahip kişiler de Endopeel için uygun aday olmayabilir. Bu yüzden uygulama öncesi doktorunuzu bilgilendirmek önemlidir. Ek olarak, uygulamanın ardından nadiren de olsa uygulanan bölgede ödem gözlenebilmektedir. Endopeel genellikle güvenli bir işlemdir, yalnızca deneyimli bir profesyonel tarafından uygulanması gerekmektedir.

Endopeel Alternatifi Tedavi Yöntemleri

Endopeel tedavisinin etkilerine benzer etkiler yaratacak alternatif tedaviler mevcuttur. Bu tedavilerden hangisinin sizin için daha uygun olduğuna detaylı bir inceleme yaptıktan sonra doktorunuz karar verecektir. Ultherapy, yarattığı genç ve dinamik görünümle Endopeel’in en yakın alternatifi olabilir. Ultherapy, cilt sıkılaştırma ve kaldırma sağlayan konsantre ultrason enerjisi kullanarak kollajen üretimini uyarıcı, invaziv olmayan bir prosedürdür.

Endopeel Tedavisi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Endopeel tedavisi acı verir mi?

Minimal invaziv bir prosedür olarak değerlendirilen Endopeel, genellikle acı verici bir deneyim yaratmaz. Ancak, herkesin acı eşiği farklıdır, bu nedenle bireyler tedaviye farklı şekillerde tepki verebilir.

Tedavi sonrası ne tür bir bakım gereklidir?

Endopeel sonrası sauna veya çok sıcak su, kaçınılmalıdır. Eğer yer fıstığına karşı alerjiniz varsa, uygulamadan önce doktorunuza danışmalısınız. Endopeel enjeksiyonundan hemen sonra güneşlenme kabinlerine girmeyin, çok sıcak ve terli ortamlardan kaçının, makyaj yapmayın. Ertesi gün duş alabilir ve makyaj yapabilirsiniz. Endopeel sonrasında ev bakımı olarak, hyalüronik asit içeren kremler ve cildi nemlendirmeye destek olmak ve korumak için 50 SPF üzeri güneş kremi önerilir.

Hangi bölgelerde kullanılabilir?

Bu yöntem, yüz ve boyun germe, kalça kaldırma için etkili bir şekilde uygulanabilir. Sıklıkla Zygomatic malar kaldırma ve  ‘Brezilya poposu’  için kullanılmaktadır. Ayrıca, tedavi elleri ve boyunu gençleştirmek, kırışıklıkları azaltmak ve karın derisini sıkılaştırmak için de uygulanabilir.

Endopeel tedavisi kalıcı mıdır?

Endopeel, uygulamadan 8-10 ay sonra doğal formuna döner, dolayısıyla tekrarlanabilir.

Dr. Nüket Eroğlu ile Genç ve Taze Görünümün Sırrı

Dr. Nüket Eroğlu‘nun kişilere özel yaklaşımı ve modern estetik tekniklere olan hakimiyeti, onu estetik cerrahi ve non-invaziv tedavilerin alanında öne çıkan bir isim haline getirmiştir. Genç bir cilt ve taze bir görünüm arayışındaysanız, Dr. Eroğlu’nun uzmanlığı ve sunduğu yenilikçi çözümlerle tanışmak, güzellik ve sağlık yolculuğunuzda bir dönüm noktası olabilir. Bize ulaşın, randevunuzu hemen oluşturalım!

Bize Ulaşın