E-Mail

info@nuketeroglu.com

بريد إلكتروني

info@nuketeroglu.com

Exosome Kök Hücre Tedavisi: Nedir, Fiyatı & Faydaları

Exosome (Eksozom) Kök Hücre Tedavisi, saç ve cilt bakımında olağanüstü sonuçlar doğuran son derece gelişmiş bir yöntemdir. Bu etkileyici uygulama ile ilgili detayları, blog yazımızda sizin için bir araya getirdik. Merak ettiğiniz her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin!

Eksozom nedir?

Eksozomlar, hücrelerden, özellikle de kök hücrelerden doğal olarak salınan parçacıklardır. Genetik bilgi, proteinler, çoklu büyüme faktörleri ve haberci RNA taşırlar. Eksozom, haberci hücreler olarak hücreler arası iletişimden sorumludur ve kendi hücrelerinizi, gençlerin hücreleri kadar aktif ve verimli bir şekilde çalışacak şekilde aktive etme yeteneğine sahiptir.

Eksozom tedavisi nasıl yapılır?

Bu tedavinin ilk aşaması danışmanlık almaktır. Herhangi bir tıbbi işleme başlamadan önce konsültasyon çok önemlidir. Cilt/saç dökülmesi geçmişiniz ve cildinize/saçınıza zarar verebilecek olası sağlık durumlarınızı görüşmek üzere uzman doktorlarımızla konsültasyon hizmetleri sunuyoruz ve eksozom uygulama protokolünü belirlemenize yardımcı oluyoruz.Cilt gençleştirmeye yönelik eksozom terapisi, cilde nüfuz etmek için gelişmiş uygulama yöntemini kullanır; konforu arttırmak için tedaviden önce cilde anestezik  krem uygulanır.Yaygın uygulama alanları yüz, boyun, dekolte, eller ve saçlı deri olmakla birlikte karın, kollar, bacaklar gibi vücudun her bölgesine uygulanabilmektedir. Diz ve dirsekler gibi daha çabuk kırışan, yıpranan, renk değiştiren ve daha hızlı deforme olan bölgelere de eksozom uygulaması ile yaşlanmaya karşı tedbir almak mümkündür.exosome-kok-hucre-tedavisi-cilt-ve-sac-etkileri

Eksozom tedavisi ne işe yarar?

Deri, dermis adı verilen karmaşık bir hücre ağına sahiptir ve bu da stroma hücrelerinden oluşan bir sistem içerir. Eksozomlar, epidermisin ana hücreleri olan epidermal keratinositlerden salınır ve dermis gibi vücudun diğer bölgelerine taşınır.Eksozomlar, özellikle de keratinositlerden salınanlar, cildi etkileyebilecek çeşitli bileşenler içerir. Örneğin, bariyer onarım mekanizmalarını tetikleyen, epidermal doku büyümesi için gerekli faktörleri serbest bırakan ve hatta yara iyileşmesine yardımcı olarak hizmet eden bir mikro çevreye beslenebilirler. En değerli eksozomlar mezenşiimal hücre kaynaklıdır. Mezenşimal hücre kaynaklı eksozomlar sadece deriyi değil cilt altı dokuyu da etkilediğinden gerçek bir gençlik aşısı olarak kabul edilir.Eksozomların iki önemli özelliği şunlardır:
 • Hücreler arasında RNA ve bağışıklık hücrelerinin kolaylaştırılması ve değişimi
 • Cilt gençleştirme için büyüme faktörlerinin transferi.

Eksozom faydaları nelerdir?

 • Sıkılaşma (Eksozomlar cilt hücrelerinizi %600’e kadar daha fazla kolajen ve %300’e kadar daha fazla elastin üretmek üzere etkinleştirir.)
 • Daha parlak bir cilt.
 • Kırışıklıklarda iyileşme, cilt sağlığı ve nem
 • Hiperpigmentasyon, göz koyu halkaları ve melazmanın düzeltilmesi
 • Ciltte kızarıklık ve iltihaplanmanın azalması (rosacea ve akne, dermatit, sedef hastalığı)
 • Egzamada cilt bariyerinin yeniden yapılandırılması
 • Yara iyileşmesinde ve yara izinde iyileşme

Eksozom kimler için uygundur?

Eksozom tedavisi, cildinin genel sağlığını iyileştirmek isteyen herkes içindir. Bu tedaviyle yaşa bağlı sorunlar, yara izleri ve hatta egzama tedavi edilebilir. Bu tedavinin mikroiğneleme olarak da bilinen kolajen uyarıcı prosedürlerle kombinasyonu oldukça etkilidir. Bu tür tedavilerin tek bir seansı bile daha güçlü sonuçlara sahip olabilir.

Eksozom seçiminde  nelere dikkat edilmesi gerekir?

 1. Üreten laboratuvar cGMP onaylı mı
 2. Eksozom oranı %98’in üzerinde mi?
 3. Ölçüm yöntemleri güvenilir mi?
 4. Tedavi sonrasında ürün içeriğine dair sertifika veriyorlar mı?
 5. Eksozom “enjekte edilebilir” iznine sahip mi?
 6. Uygulama yapılacak olan ürün kliniğe doğru saklama koşullarında getirilmiş mi?
Bu soruları eksozom yaptıracağınız kliniğe sormalı ve cevaplarını almamlısınız.
exosome-kok-hucre-tedavisi-nasil-uygulanir

Neden Stembio Exosome kullanıyoruz?

Stembio, insan kaynaklı hücreleri ve dokuları işleyen, depolayan, klinik kullanıma uygun şekilde sunan bir biyoteknoloji laboratuvarlar grubudur. Stembio 35 çeşit ürün çıkarmaktadır.Türkiye’de ilk ve tek hibrit hücre ve doku merkezidir.Stembio, 3 ana konuda laboratuvara sahip bir araştırma üssüdür:
 • Kordon kanı bankası
 • Kök hücre üretimi
 • Doku bankası
Stembio Doku Laboratuvarı, cGMP (Current Good Manufacturing Practice) ve cGTP (Current Good Tissue Practice) kalite yönetim sistemlerine uygun olarak planlanmıştır. Bu şekilde aseptik partikülsüz temiz odalar sadece çip endüstrisi, ilaç endüstrisi, NASA gibi uzay endüstrisinde kullanılmaktadır.Stembio, doku bankası anlamında çok önemli çalışmalara imza atmış bilim adamı ve araştırmacılardan oluşan zengin ekibiyle Uluslararası Ekstraselüler Vezikül Derneği (ISEV) lere yönelik bir bilimsel dergi olan Journal of  Extracellular’deysyınlanan  birçok makale ile uluslararası  camiada bilinirliğini ve saygınlığını arttırmıştır.

Eksozom kök hücre tedavisi kaç seans uygulanır?

Tek seanstır ve etkileri kalıcıdır. Uzun yıllar devam eden dokuda gençleşme, sıkılaşma, lekelerde azalma, akne izlerinde daralma vb. yaparak doğal anti-aging etkisiyle cildi yeniler. Yüz germe tedavilerine sıklıkla ek bir uygulama olarak da kullanılır. Saç tedavilerinde çok etkindir. Özellikle erkek tipi saç dökülme durumlarında tek bir uygulama sonrasında çok dikkat çekici sonuçlar almak mümkündür. Seyrelmiş saçları arttırır, kalınlaştırır ve problemli saç derisini tedavi ederek canlandırır.

Eksozom tedavisinin etkisi ne zaman görülür?

Tedavinin hemen sonrasında gözle görülür sonuçlar alınabilse de, nihai sonuç 3-6 ay arasında görülür.

Eksozom tedavisinin yan etkisi var mıdır?

İntradermal yolla yapılan eksozomlarla cilt gençleştirme çok az risk taşır. Enjeksiyona bağlı olarak kızarıklık ve morarma gibi olağan yan etkiler nadiren de olsa ortaya çıkabilir ancak bunlar geçicidir ve hızla düzelir.

Eksozom saç ekimi sonrası için uygun mudur?

Eksozom tedavisi, saç ekiminden sonra uygulanabilir. Ekilen saçların canlılığını destekler, büyümesini hızlandırır. Metabolizmayı arttırarak kafa derisini de sağlığına kavuşturur, yeniler ve gençleştirir.saç eksozom öncesi sonrası

Dr. Nüket Eroğlu ile Exosome Mezoterapi Yaptırın!

Kliniğimiz yaşlanma, akne ve leke gibi cilt rahatsızlıkları ve saç dökülmesine yönelik yeni nesil ve güçlü tedavi olan “Exosome”u sunuyor.Dr. Nüket Eroğlu, deneyimi ve profesyonel çözümleriyle Exosome tedavisi için en uygun kişi olacaktır. Bu uygulamanın güvenilir bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi sağlığınız ve sonuçlarınız açısından oldukça önemlidir. Daha fazla bilgi almak için kliniğimizi arayabilir, randevunuzu hemen oluşturabilirsiniz.Danışmanlık için Dr. Nüket Eroğlu’nun kliniğini ziyaret ettiğinizde tıbbi geçmişinize ve endişelerinize bakacağız ve mümkün olan en iyi sonucu elde etmek için doğru varyasyonları seçmenize yardımcı olacağız.

Bize Ulaşın