E-Mail

info@nuketeroglu.com

بريد إلكتروني

info@nuketeroglu.com

Téléphone

90 530 857 19 01

Hidroksiapatit Dolgu

Hidroksiapatit Dolgu Nedir?

Hidroksiapatit, ‘Kristal Dolgu’ diye bilinir. Hidroksiapatit, okyanuslardaki derin deniz mercanlarından elde edilir. Hidroksiapatit, sulandırılmış karboksimetliselüloz solisyonunda çözülmüş kalsiyum mikrokürelerinden oluşur.Hidroksiapatit:
 • Hidroksiapatit, ve CE onaylıdır. 👍
 • Hidroksiapatit, nonallerjiktir yani allerji riski taşımaz. 👍
 • Hidroksiapatit’in kalıcılığı 3-4 yıl sürse de yarattığı yeni elastin-kolajen yapılanması 8-10 yıl sürebilir.👍Hidroksiapatit,  kanser, felç ve kalp krizi riskini azalttığından, diş ve kemik sağlığını koruduğundan, anemiyi ve kas kramplarını önlediğinden metabolik hastalıklar açısından da koruyucudur.👍
Hidroksiapatit Dolgu tedavisi

Hidroksiapatit uzun yıllardır ortapedi ve plastik cerrahide kullanılmaktadır. Hidroksiapatit diğer dolgu maddelerinden farklı olarak derideki elastin-kolajen miktarını artırabilir. Kolajen derimize esneklik ve dolgunluğu veren yapı taşıdır. Hidroksiapatit, kas, kemik, kıkırdak ve deriyi aynı anda yenileyebilme özelliğine sahip olduğundan ‘anti-aging’ özellikte bir dolgu maddesidir.

Hidroksiapatit dolgu mezoterapik stimülasyon başlatma özelliğine sahiptir. Hidroksiapatit, elastin- kolajen liflerinin yeniden oluşumunu tetiklemektedir. Böylece vücudumuzda tetiklenen yeni kolajen oluşumu ile doğal ve yeniden yapılanma sağlayabilir. Bu sayede diğer dolgu maddelerine oranla daha doğal bir görünüm kazanılmış olunur.

Kristal dolgular laboratuvar koşullarında elde edilen CaHA (kalsiyum) mikropartiküllerinden ve su bazlı jelden oluşmuştur. “CaHA ” yapısal bileşenleri kalsiyum ve fosfat iyonları olup; insan dokusunda doğal olarak bulunan maddelerdir. Enjeksiyon sonrası, CaHA partikülleri bir “yapı iskelesi” görevi görür, vücudun kendi kollajen oluşumunu uyarır ve destekler.Hidroksiapatit’ in  dokularda kalma süresi 3-4 yıl arasında olabilir, Hidroksiapatit’ in asıl uzun etkisi olan mezoterapik stimülasyon 8-10 yıl sürebilir.

Hidroksiapatit Dolgu tedavisi nasıl uygulanır

Hidroksiapatit Dolgu Hangi Amaçla Hangi Bölgelere Yapılır?

 • Elmacık kemiklerini belirginleştirmeye yardımcı olmak
 • Nazolabial olukları (burun kenarından ağız köşesine doğru inen çizgiler) azaltmak için nazolabial çizgilere,
 • Çene ve çene hattına,
 • Burunda küçük şekil bozukluklarına,
 • Kaş arasındaki çizgileri azaltmak için alına,
 • El üzerindeki kırışıklıkları azaltmak için el üzerine
 • Boyundaki enine çizgileri azaltmak deri kalitesini arttırmak için boyuna uygulanır.

Bize Ulaşın
  Hidroksiapatit Dolgu; Dr. Nüket Eroğlu özellikle dolgu etkisinin yanında cilt kalitesinde artış, hücre metabolizmasında yenilenme ve gençleşme isteyen herkese bu dolgu yöntemini önerdi.

  Dr. Nüket Eroğlu, Hidroksiapatit’in uzun etkili bir antiaging uygulama olduğunu, doğal mekanizmaları uyararak ciltte kolajen sentezi yanında hücre metabolizmasını da oksidatif stresten koruduğunu söyledi.

  Hidroksiapatit Dolgu Nedir?

  Pasifik okyanusundaki mercanlardan elde edilir. Hidroksiapatit, sulandırılmış karboksimetliselüloz solisyonunda çözülmüş kalsiyum mikrokürelerinden oluşur. FDA ve CE onaylıdır. Hidroksiapatit hiçbir alerjik reaksiyon riski içermez.

  Uzun yıllardır ortapedi ve plastik cerrahide kullanılmaktadır. Son derece güvenlidir. Hidroksiapatit diğer dolgu maddelerinden farklı olarak derideki elastin-kolajen miktarını artırmaktadır. Kolajen derimize esneklik ve dolgunluğu veren yapı taşıdır. Hidroksiapatit dolgu kolajenin yeniden oluşumunu tetiklemektedir.

  Böylece vücudumuzda tetiklenen yeni kolajen oluşumu ile doğal bir yeniden yapılanma sağlanır. Bu sayede diğer dolgu maddelerine oranla daha doğal bir görünüm kazanılmış olunur. Kalıcılığı 3-4 yıl arasındadır. Hidroksiapatit’in kalıcılığı 3-4 yıl sürse de yarattığı yeni elastin-kolajen yapılanması 8-10 yıl sürmektedir.

  Kristal dolgular laboratuvar koşullarında elde edilen CaHA (kalsiyum hidroksiapatit) mikropartiküllerinden ve su bazlı jelden oluşmuştur. ” CaHA ” yapısal bileşenleri kalsiyum ve fosfat iyonları olup; insan dokusunda doğal olarak bulunan maddelerdir. Enjeksiyon sonrası, CaHA partikülleri bir “yapı iskelesi” görevi görür, vücudun kendi kollajen oluşumunu uyarır ve destekler.

  Hidroksiapatit kanser felç ve kalp krizi riskini azalttığından, diş ve kemik sağlığını koruduğundan, anemiyi ve kas kramplarını önlediğinden metabolik hastalıklar açısından da koruyucudur.

  Hidroksiapatit Dolgu Hangi Amaçla Hangi Bölgelere Yapılır?

  • Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için elmacık kemiklerine,
  • Nazolabial olukları (burun kenarından ağız köşesine doğru inen çizgiler) düzeltmek için nazolabial çizgilere,
  • Çene ve çene hattını belirginleştirmek için çeneye,
  • Burunda küçük şekil bozukluklarını gidermek için buruna,
  • Kaş arasındaki çizgileri azaltmak için alına,
  • El üzerindeki kırışıklıkları azaltmak için el üzerine
  • Boyundaki enine çizgileri azaltmak deri kalitesini arttırmak için boyuna uygulanır.

  Hidroksiapatit Dolgu Fiyatları 2022

  Hidroksiapatit dolgu fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.