E-Mail

info@nuketeroglu.com

بريد إلكتروني

info@nuketeroglu.com

Téléphone

90 530 857 19 01

Lazerle Çil Tedavisi: Cilt Sorunlarınız İçin Etkili Bir Çözüm

çil sorunları için lazer tedavisi

Güzel ve sağlıklı bir cilt, kendinizi iyi hissetmenizin ve özgüveninizi arttırmanızın önemli bir parçasıdır. Ancak, cilt sorunlarıyla başa çıkmak bazen oldukça zorlayıcı olabilir. Bu aşamada yüksek teknoloji ürünü olan etkili, gelişmiş ve konforlu bir çözümden yararlanabilirsiniz: Lazerle çil tedavisi. 

Bu uygulama, lazer teknolojisiyle çilleri oluşturan melanin hücrelerini hedef alarak lekeli görünümü ortadan kaldırır ve dokunun kalitesini arttırarak pürüzsüz bir cilde ulaşmanızı sağlar. Lazerle çil tedavisi hakkında daha fazla bilgi edinmek ve cildinizi baştan yaratmak için, hazırladığımız heyecan verici yazıyı okumaya devam edin!

Lazerle Çil Tedavisi Nedir?

Lazerle çil tedavisi, cilt üzerindeki çillerin görünümünü azaltmak veya yok etmek için kullanılan bir medikal tıbbi bir tedavi yöntemidir. Bu uygulama, ciltteki fazla melanin üretimini hedef alarak çillerin rengini açmayı veya tamamen yok etmeyi amaçlar.

Çil Nedir ve Neden Oluşur?

Çiller, sıklıkla doğuştan, melaninin (cilt pigmenti) bazı bölgelerde eşit olmayan dağılımı sebebiyle ortaya çıkan çok sayıda, düz, yuvarlak kontürlü lekelerdir. Genellikle kibrit çöpü başı büyüklüğündedirler ve renkleri  aynıdır. Yüz, boyun, kollar ve omuzlar dahil olmak üzere cildin güneşe maruz kalan bölgelerinde bulunurlar ve genellikle güneşe maruz kaldıktan sonra daha koyulaşırlar. 

Çiller sıklıkla çok genç yaşlarda ortaya çıkmaya başlar. Açık tenli ve renkli gözlü kişiler çil oluşumuna genetik yatkınlık gösterebilir.

lazer-cilt-tedavisi-uygulamasi

Lazerle Çil Tedavisi Nasıl Yapılır?

Çillerin giderilmesi için lazerler, serumlar ve kimyasal peelingler dahil olmak üzere çeşitli tedaviler mevcuttur. Lazer, çillerin ve pigmentasyonun giderilmesinde en etkili ve kalıcı bir tedavi yöntemidir.

Q-switched Nd:YAG ve Piko lazerler çil tedavisinde olağanüstü başarı gösteren lazer sistemleridir. Q-switched Nd:YAG ve Piko lazerler ‘de dalga boyu kapasitesi  çok önemlidir, tedavi planlanırken ciltteki farklı leke tipleri ve keratoz, nevüs, siğil gibi sorunları da çözmek için farklı derinliklere inebilir özellikte lazerler olmalıdır. Q-switched Nd:YAG, Piko ve Radyofrekanslı CO2 & Erbium Fraksiyonel Lazerler foto-mekanik bir sistemle tüm pigment bozukluklarını giderir. 

Tedavi sırasında lazer cihazı, çillerin olduğu bölgeye odaklanır. Lazer ışığı, cilt yüzeyine nüfuz eder ve melanin adı verilen pigmenti hedef alır. Lazer ışığı melanini ısıtıp parçalayarak çil hücrelerinin tahrip olmasına neden olur. 

Lazerle çil tedavisi, profesyoneller tarafından uygulandığında oldukça etkilidir. Q-switched Nd:YAG ve Piko Lazer ve lazer ayarlarının seçimi hastanın cilt tipine ve ihtiyacına bağlıdır. IPL veya yoğun atımlı ışık, çillerin giderilmesine yardımcı olabilecek başka bir makinedir. Bununla birlikte, geniş bantlı bir ışık kaynağı olduğundan, IPL tedavileri lazer tedavilerine oranla çok daha az etkilidir ve sıklıkla yan etkiler oluşturmaktadır.

Lazerle Çil Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Lazerle çil tedavisinin süresi hastanın çil yoğunluğuna, durumuna ve genel olarak uygulanacak seanslara bağlıdır. Genellikle tek seans olarak uygulanır. Tatmin edici ve kalıcı sonuçlar elde edilir. Seans esnasında uygulama genellikle kısa sürer ve oldukça hızlıdır. Lazerle çil tedavisinin kişinin beklentisine göre kaç seansta tamamlanacağı ise yine medikal estetik hekiminiz tarafından belirlenecektir. 

lazerle-cil-tedavisi

Lazerle Çil Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Lazerle çil tedavisinin pek çok avantajı vardır. Örneğin: 

  • Etkili Sonuçlar: Lazer, çil görünümünü yok etmek için oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Çoğu hasta tek seansta kısa sürede hızlı ve konforlu bir uygulama prosedürü geçirerek beklediği sonuçlara ulaşır.
  • Acısız ve Ağrısız İşlem: Lazerle çil tedavisi acısız ve kolay bir işlemdir. Lastik çarpması gibi çok kolay tolere edilebilir bir his duyulabilir. İşlem öncesi lokal anestezik krem uygulaması fazlasıyla yeterlidir.
  • Minimal İyileşme Süresi: Lazerle çil tedavisi uzun iyileşme süreci gerektirmez, birkaç gün süren hafif bir kızarıklık olabilir. Seans sonrası günlük aktivitelerinize ve işinize hızlıca dönebilirsiniz.
  • Kalıcı Sonuçlar: Lazerle çil tedavisi melanin pigmentini hedef aldığından sonuçları kalıcı ve uzun ömürlüdür. 

Lazerle Çil Tedavisinde Kullanılan Lazer Çeşitleri

Lazerle çil tedavisinde kullanılan lazerler çeşitlilik göstermektedir: 

  • Piko Lazer: Bu tip lazerler cilt yüzeyini soymak için kullanıldığından cilt tonu açmak ve çil görünümün hafifletmek için kullanılırlar. Piko lazerler nanosaniyenin 1/1000 i olan pikosaniye ile atım yapar. Bu nedenle yüksek ısı oluşturmadıkları için cilt hasarına neden olmazlar. Uygulama son derece konforludur. Çok yüksek tedavi dozlarına güvenle çıkılabildiği için son derece etkili lazerlerdir. Tek seans uygulama sıklıkla son derece tatmin edici sonuçlar bırakır.
  • Q-switch ND Yag Lazer: Bu lazerler, cilt üzerindeki melanin pigmentini hedef alır ve çili oluşturan hücreleri tahrip eder. Q-switched Nd YAG lazerler saniyenin 1/1.000.000’i süresinde (nanosaniye) atım yaparlar. Q-switch ND Yag Lazerler çillerin rengini açmakta ve tamamen kaybolmalarını sağlamakta etkili bir tercihtir.
  • Fraksiyonel CO2 Lazer: Fraksiyonal lazer, cilt üzerinde küçük mikroskopik bölgeleri hedef alarak etkili sonuçlar sağlar. Bu tür lazerler, çilleri hafifletmek ve cilt tonunu düzelten non-ablatif veya ablasyonlu işlemler yapmak için kullanılmaya uygundur.
  • Erbium YAG Lazer: Bu tip lazerler cilt yüzeyini soymak için kullanıldığından cilt tonu açmak ve çil görünümün hafifletmek için kullanılırlar. Erbium YAG lazerler ciltte hücre yenilenmesini teşvik ederek çil görünümünün hafiflemesini ve uzun vaadede tamamen kaybolmasını sağlayabilir. 

Lazerle Çil Tedavisi Sonrası Bakım

Lazerle çil tedavisi sonrasında kızarıklık veya şişlik hissederseniz, rahatsızlığı gidermek için 30-45 dakika soğuk buz paketleri kullanabilirsiniz.

Bölge iyileşirken güneşten uzak durmalı ve AHA, BHA veya A Vitamini içeren soyucu ve tahriş edici ürünler kullanmaktan kaçınmalısınız. Güneşte ne kadar zaman geçirirseniz geçirin, cilt bakım rutininizin bir parçası olarak her gün yüksek faktörlü güneş koruyucu uygulamanız şarttır. 

Dr. Nüket Eroğlu ile Lazerle Çil Tedavisi

Lazerle çil tedavisi cildinizi baştan yaratacak hızlı ve etkili bir çözümdür! Minimal iyileşme süresi ve hızlı sonuçlarıyla pek çok avantaja sahip olan bu teknik, az eforla hayalini kurduğunuz cilde kavuşmanızı sağlayacaktır. Ancak her medikal estetik işlem gibi, lazerle çil tedavisinin de güvenilir, tecrübeli ve profesyonel doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. 

Görüntümüzü ve sağlığımızı iyileştirecek uygulamaların sonucu, tedaviyi gerçekleştiren kişinin bilgisi ve özenine doğrudan bağlıdır. Bu aşamada, yarattığı muhteşem değişimlerle birçok başarıya imza atan Dr. Nüket Eroğlu sizin için en iyi tercih olacaktır. Kliniğimizi arayarak gecikmeden randevu alabilir, lazer çil tedavisiyle yenilenmiş ve pürüzsüz cildinize hemen kavuşabilirsiniz! 

Lazerle Çil Tedavisi ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Lazer çilleri yok eder mi?

Evet, lazer tedavisi çillerin rengini açmayı veya tamamen yok etmeyi amaçlayan bir yöntemdir. Sonuçlar kişiden kişiye değişmekle beraber, lazerler sıklıkla çilleri tamamen yok etmeyi sağlar. 

Lazer çil tedavisi kaç günde iyileşir?

Lazer çil tedavisinin iyileşme süreci hastanın özel koşullarına ve tedavinin yoğunluğuna bağlıdır. Ancak genellikle iyileşme süresi oldukça kısadır. Genellikle birkaç gün süren hafif bir kızarıklık dışında rahatsız edici bir durum oluşmaz. 

Lazerle çil tedavisi kaç seans sürer?

Lazerle çil tedavisi seansları hastanın durumuna ve beklentilerine bağlı olarak medikal estetik hekiminiz tarafından belirlenir ve değişiklik gösterebilir. Tek seans sonucu son derece memnuniyet vericidir. Çok yoğun ve derin çillerin olduğu durumlarda daha pürüzsüz bir cilde kavuşmak için ikinci bir seans önerilebilir. 

Lazerle çil tedavisi hassas ciltler için uygun mu?

Lazerle çil tedavisi deneyimli profesyonel bir doktor tarafından uygulandığında hassas ciltler için cilt kalitesini arttıran güvenli bir uygulamadır.

Bize Ulaşın