E-Mail

info@nuketeroglu.com

بريد إلكتروني

info@nuketeroglu.com

Téléphone

90 530 857 19 01

Lazerle Kaş Silme İşlemi Nedir & Nasıl Yapılır?

lazerle kaş silme işlemi

Kaş silme, önceden yapılmış her türlü istenmeyen kaş dövmesinin lazerle kaldırılması işlemidir. Piko ve Q Switched Nd YAG Lazer sistemi ile istendiğinde her renk kaş kolaylıkla kalıcı olarak silinebilir. Dilendiği taktirde sonradan aynı bölgeye tekrar yeni bir kaş modeli çalışılabilir.

Lazerle Kaş Silme Nedir?

Kalıcı makyajın sizi saatlerce bakım yapmaktan kurtaracağını düşünürken sonuç arzuladığınız gibi olmayabilir. Lazerle kaş silme sayesinde eski görüntünüze kolayca kavuşabilirsiniz. Lazerle kaş dövme silme işlemi, kaş dövmenizden kurtulmanız için mükemmel bir seçenektir. Bu işlemin her seansında ciltte veya kaşlarda kalan pigmentlerin giderilmesi amaçlanır.  Piko ve Q Switched Nd YAG Lazer ışınları boya parçalarının cildinizden ayrılmasını sağlayarak sizi kaş dövmesinden kurtarır. Bu işlem birkaç seans gerektirir ve seanslar boyunca gittikçe azalan pigment görüntüsü, işlem tamamen bittikten sonra kaybolur.

Kaşlar Yüzümüz İçin Neden Çok Önemlidir?

Kaşlar gözleri vurgulamaya, yüzü şekillendirmeye yardımcı olur ve iletişimde güçlü bir rol oynar. Elbette herkes mükemmel kaşlarla doğmaz; Bu nedenle estetik açıdan hoş bir görünüm elde etmek için kaşların rutin olarak kesilmesi ve şekillendirilmesi gerekebildiği gibi, kimi zaman daha kalıcı bir alternatif olarak kalıcı makyaj tercih edilebilir. Ancak bazen bu işlemler beklendiği gibi gitmez ve hoş olmayan sonuçlar ortaya çıkar, bu da özgüveni olumsuz etkiler. 

İnsanların kaş dövme silme tedavisini tercih etmesinin çeşitli nedenleri vardır. Yüze dövme yaptırmak iyi bir fikir gibi görünse de sonradan pişman olunabilir. Kaş şekli modaya göre değişebilir.

Lazerle Kaş Silmenin Avantajları Nelerdir?

Lazerle kaş silme işleminin pek çok avantajı vardır. İlk olarak, hasta memnuniyet oranı çok yüksektir. Bununla beraber uygulama hızlı ve kolay gerçekleşir, minimal iyileşme zamanı gerektirir. Lazerle kaş silme işlemi, her boyutta ve yoğunlukta kaş dövmeleri için etkili olacağından kaş dövmenizden kurtulmak için mükemmel bir tercihtir. Yanlış şekilde ve yoğunlukta çizilmiş kalıcı kaşlar kişiyi daha yorgun ve yaşlı gösterebilir. Bu nedenle, işlem sonrası yalnızca görüntünüz değil özgüveniniz de tazelenir.

lazerle kaş silme

Lazerle Kaş Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kaş dövmelerinden kurtulmanın birden fazla metodu bulunur, bunlardan en gelişmiş ve kolay olanı Piko ve Q Switched Nd YAG Lazer ile kaş silmedir. Peki, lazerle kaş silme işlemi nasıl gerçekleştirilir? Aslında oldukça basit:  

Piko ve Q Switched Nd YAG Lazer sistemi, dövmenize kısa ışık enerjisi darbeleri yayar. Cildinizdeki boya parçacıkları lazerin dalga boylarını emerek parçalanır. Her tedavide giderek azalan ve zayıflayan bu parçacıklar, tüm seansların sonunda yok olur ve eski yüz şeklinize kavuşmuş olursunuz. 

Kalıcı makyajın tamamen silinmesi için çoğu hastanın üç ila beş seansa ihtiyacı olabilir. Seansların sayısı dövmenin boyutuna ve boya rengine bağlıdır. Kaştaki kalıcı makyajın lazerle silinmesi işlemi çok hızlıdır. Lazerle kaş sildirme işlemi, kalıcı makyaj yaptırmaktan çok daha kolaydır. 

Lazerle Kaş Silme Acılı (Ağrılı) Bir İşlem Mi?

Lazerle kaş silme ağrısız bir süreçtir ancak çoğu insan yalnızca küçük bir ‘lastik çarpması hissi’ gibi tanımlanan rahatsızlık hissettiğini belirtir. Bu his, ciltte az miktarda yanma olarak tanımlanabilir. Kaş dövmesi sildirirken gözler mutlaka korumak gerekir. Minimal ağrı ve güvenli uygulama için bu işlemi deneyimli bir doktorla gerçekleştirdiğinizden emin olmanız çok önemlidir. 

Kimler Lazerle Kaş Silme İşlemi Yaptırabilir?

Kaşlara kalıcı makyaj yapıldıktan sonra istediğiniz gibi gözükmeyebilir veya zamanla solma, renk değiştirme gibi problemler yaratabilir. Böyle durumlarda kişiler hoşlanmadığı bu görüntüden kurtulmak için lazerle kaş silme işlemini tercih edebilir. Eğer kaşlarınızın görüntüsünden rahatsızsanız ve kaş dövmenizden kalıcı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız, lazerle kaş silme işlemi için ideal bir adaysınız demektir. Tedavi öncesi ve sonrası uyarılarını dikkate aldığı takdirde dileyen herkes lazerle kaş silme işlemi yaptırabiir. 

Kaş Silme İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her işlemde olduğu gibi, lazerle kaş silme sürecinde de dikkat etmeniz gereken birkaç şey vardır. Beraber göz atalım: 

Kaş Silme İşlemi Öncesi

Lazerle kaş silme tedavisine başlamadan önce atmanız gereken bazı adımlar vardır. En iyi sonuçları görmek istiyorsanız doktorunuzun direktifleri konusunda hassas davrandığınızdan emin olmalısınız. 

Cildiniz hiçbir şekilde bronzlaşmamalı veya güneşte yanmamalıdır (buna kendi kendine bronzlaşma ve sprey bronzlaşma da dahildir). Tedavi öncesinde cildinizi güneşten korumak için önlemler almanız şarttır. Dışarıya çıkarken yüksek koruma sağlayan bir güneş kreminden faydalanabilirsiniz. Seanslara girmeden önce bol bol su içmeniz önerilir. Sigara ve alkol kullanımını azaltmak iyileşme hızınızı ikiye katlayacaktır. 

Tedavinize yaklaşan günlerde bölgeyi tıraş etmekten, ağda ve peeling yapmaktan kaçının. Herhangi ilacı kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın, çünkü bazı durumlar geç iyileşmeye sebep olabilir. 

Doktorunuzdan aldığınız tavsiyelere disiplinli bir şekilde uymanız uygulamanın verimi açısından çok önemlidir. 

Kaş Silme İşlemi Sonrası

​​Dövme silme işlemi hızlıdır. Tedavi sonrasında uygulama yapılan bölgede kızarıklık, şişlik ve hafif kabarcıklanma görülebilir. Bu belirtiler  özellikle tedaviden sonraki birkaç saatte görülür, daha sonra azalarak kaybolur. Çoğu hastanın cildi yaklaşık iki hafta gibi bir sürede normale döner.

kaş silme tedavisi

Lazerle Kaş Silme Sonrası Bakım

Tedavi sonrasında en iyi sonuçları alabilmek için sıkı bir işlem sonrası bakım rutini uygulamak şarttır. Tedaviyi takip eden üç gün boyunca bölge antibiyotik merhemle ve sterilize edilmiş gazlı bezle örtülür. Makyaj ve diğer kozmetik uygulamalardan kaçınılmalıdır. İyileşme sürecinde bol su içmeli ve alkol alımınızı sınırlandırmalısınız. Bağışıklık sisteminiz ne kadar güçlüyse sonuçları o kadar hızlı görürsünüz.

Lazerle Kaş Silme Sonrası Yüz Bakımı

Lazerle kaş silme işlemi sonrası doktorunuz tarafından talimat vermedikçe krem ​​kullanmaktan da kaçınmalısınız. Herhangi bir cilt bakım ürününü düzenli olarak kullanıyorsanız, doktorunuza bunları kullanmaya devam etmenin uygun olup olmadığını sorabilirsiniz. Bölgeyi yıkayabilirsiniz ancak çok yüksek basınçlı sıcak sulardan uzak durmakta fayda vardır. Güneşe maruz kalmamak tedavi sonrası süreç için önemlidir, dolayısıyla dışarı çıkarken mutlaka yüksek korumalı bir güneş koruyucu kullanmanız önerilir.

Dr. Nuket Eroğlu ile Lazerle Kaş Silme İşlemi

Lazerle kaş silme tedavisine başlamadan önce medikal estetik hekimi Nüket Eroğlu kliniğini arayarak ve yol tarifi alarak işlem hakkında detaylı bilgiyi arayarak ya da yüz yüzer alabilirsiniz. Bu şekilde, size en doğru ve hızlı desteği sağlayabiliriz. Lazerle kaş silme işlemi ustalık gerektiren bir uygulamadır, dolayısıyla sonuçlarınızdan memnun olmak için deneyimli ve güvenilir bir doktorla çalışmanız şarttır. 

İfadenizi baştan yaratacak bu tedavinin itina ile uygulanması gerekir. Dr. Nüket Eroğlu, beraber çalışmak için harika bir tercih olacak ve istediğiniz sonuçları hızlı ve kolay bir şekilde elde etmenizi sağlayacaktır. Gecikmeden randevunuzu oluşturmak istiyorsanız paylaştığımız iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.


Yüz germe işlemini denemek, yaptırmak ya da bilgi almak için bizi 0212 250 19 19 numaramızdan hemen arayabilir ya da iletişim sayfamızdan hızlıca talep formunu doldurabilir ve bize iletebilirsiniz.

Bize Ulaşın