E-Mail

info@nuketeroglu.com

بريد إلكتروني

info@nuketeroglu.com

Lazerle Sivilce İzi Tedavisi Nedir & Nasıl Yapılır?

lazer leke tedavisi nedir

Cildinizdeki inatçı lekelerden şikayetçi misiniz? Lazerle sivilce tedavisi sayesinde pürüzsüz bir cilde kavuşmak artık çok kolay! Gelişmiş bir tedavi seçeneği olan lazerle sivilce tedavisi hızlı ve kolay bir şekilde sivilce izlerinden tamamen kurtulmanızı sağlayabilir. Rüya gibi bir cildin hayalini kuruyorsanız, lazer ile leke ve sivilce izi tedavisi hakkında hazırladığımızı detaylı kılavuzu okumaya devam edin!

Sivilce İzi Tedavisi Nedir?

Lazer sivilce izi tedavisi, cilt üzerinde sivilce izlerini azaltmaya veya tamamen ortadan kaldırmaya yönelik bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi, cildin üst tabakasını vaporize ederek (buharlaşma) cilt altındaki kolajen üretimini arttırır veya cilt dokusunu yenileyerek sivilce izlerinin görünümünü iyileştirir.

Geçmeyen Sivilce İzi Nedir?

Akne izi ve lekeler, sivilcelerin çanaklaşarak cilt altını hasarlaması sonucunda oluşur. Eğer sivilce çıktığı andan itibaren herhangi travmaya maruz kalırsa (sıkma veya koparma gibi) izler derinleşip, geçmeyen sivilce lekelerine dönüşebilir.

Lazerle Sivilce İzi Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Lazerle sivilce izi tedavisi, geçmeyen lekeler için hızlı, kolay ve etkili bir tedavi yöntemidir. Bu teknik pek çok avantaja sahiptir:

1. Cilt Görünümünü İyileştirir.

Lazerle sivilce izi tedavisi, cildinizin yüzeyindeki leke, iz ve yaraların görünümünden kurtulmanızı sağladığından tedavi sonrası cildiniz pürüzsüz, aydınlık ve tek renk bir hal alır. Böylece cildiniz eşit tonda ideal bir görünüme sahip olur.

2. Hızlı Sonuç Verir.

Lazerle sivilce izi tedavisi hızlı sonuç veren tekniklerle gerçekleştirilir. Dolayısıyla cildinizin son haline kavuşması kısa zaman alır ve gündelik hayattan uzun süre ayrı kalmanızı gerektirmez. Doktorunuz tarafından planlanlanan seanslar gerçekleştirildikten sonra sonuçları hemen fark edebilirsiniz.

3. Cerrahi Değildir.

Lazerle sivilce izlerinden kurtulmak, cerrahi müdahale gerektirmeyen bir işlemdir. Lazerle leke izi tedavisinden faydalanırken cildinizi en iyi haline getirmek ve lekelerden kurtulmak için mekanik derin peelingler gibi herhangi operasyona ihtiyaç duymazsınız. Böylece hem ameliyat sonrası enfeksiyon riskinden kurtulursunuz, hem de komplikasyonlarla karşılaşma olasılığınız azalır.

lazerle sivilce izi tedavisi

Leke İzi Tedavi Süreci Nasıldır?

Lazerle leke izi tedavisi, lekelerin görünümünü azaltmak ve tamamen ortadan kaldırmak için en etkili yöntemlerden biridir. Tedavi sürecinin doğru yönetilmesi açısından bu tedavi konusunda deneyimli bir doktorla çalışmak ve onun danışmanlığından faydalanmak önemlidir. Doktorunuz sizi muayene ettikten sonra size özel en doğru tedavi stratejisine karar verecektir.

Lazerle sivilce izlerinin tedavisi sırasında lazer ışınları cildin alt katmanlarına nüfuz eder ve böylece, cildin yeniden yapılanmasını (Rejuvenasyon) teşvik eder. Cilt yeniden yapılandığında lekeler, yara ve izlerin görünümü büyük ölçüde hafifler veya tamamen kaybolur. Tedavi seanslarının sayısı, yöntemi ve direktifleri hastadan hastaya değişmektedir.

Leke İzi Gidermenin Alternatif Yolları Nelerdir?

Leke izlerinden kurtulmak istiyorsanız, lazerle leke tedavisi haricinde değerlendirebileceğiniz başka yöntemler de mevcuttur. Örneğin:

Yüz Mezoterapisi

Mezoterapi, özel iğnelerle cilde vitamin, mineral, peptid, hyaluraonik asit, protein ve aminoasitlerin enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen bir çeşit cilt yenileme terapisidir. Cildin rengini eşitler, lekeleri giderir ve sivilce izleri üzerinde de etkilidir.

Dermapen

Mikro iğneleme, cildin mikro iğnelerle soyulmasıyla gerçekleştirilir. Bu işlem, ciltteki kollajen üretimini artırarak leke izlerini azaltmaya yardımcı olur. Mikro iğneler, cilt yüzeyindeki hasarlı bölgeleri hedef alarak cildin kendini yenilemesini teşvik eder.

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling, cilt yüzeyini soyarak leke izlerini hafifletir. Bu tedavi sırasında, cilde kimyasal bir solüsyon uygulanarak cildin üst tabakası soyulur. Kimyasal peeling yöntemi cildin rengini eşitler, pürüzsüz görünmesini sağlar ve cilt yüzeyini soyduğu için leke görünümünü iyileştirir.

IPL (Intense Pulsed Light) Tedavisi

IPL tedavisi veya yoğun atımlı ışık terapisi, cildin dokusunu iyileştirmeye yönelik kozmetik bir prosedürdür. Cilde daha parlak, daha eşit ve genç bir görünüm kazandırmaya yadımcı olur.  IPL tedavisi vücuttaki çeşitli yerlere olduğu gibi yüze de uygulanabilir. Cilt yüzeyindeki sivilce izi, güneş hasarı ve yara gibi bozuklukların görünümünü iyileştirir.

lazer sivilce izi tedavisi nasıl yapılır

Dr. Nüket Eroğlu ile Lazer Sivilce İzi Tedavisi

Dr. Nüket Eroğlu ile 3D Baby Face son dönem ileri teknolojik modern Lazer Leke İzi Tedavisi prosedürüdür.  Cildinizin bölgesel ihtiyacına göre akne izi, nevüs, siğil ve keratozlarda Radyofrekanslı Fraksiyonel CO2 Lazer, çil tedavisinde Piko Lazer ve Nd YAG Q Swiched Lazer, leke ve melazma tedavisinde Thulium Lazer, damar tedavisinde Pro Yellow Lazer, cilt yenileme ve sıkılaştırmada Dual 1540 ve 1550 Erbium Lazer ilk olarak tercih edilen farklı tedavi protokolleri tercih edilebilir.

Lazer leke izi tedavisi cildinizi baştan yaratacak, modern bir tedavidir. Kısa iyileşme süresi ve hızlı sonuç vermesiyle sizlere birçok avantaj sunan bu teknik az riskle isediğiniz sonuçları elde etmenizi sağlayacaktır. Ancak her medikal estetik işlem gibi, alanında deneyimli ve güvenilir bir profesyonel doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.

Görüntümüzü ve sağlığımızı iyileştirecek uygulamaların sonucu, tedaviyi gerçekleştiren kişinin bilgisi ve özenine doğrudan bağlıdır. Bu aşamada, yarattığı muhteşem değişimlerle birçok hastanın hayatına dokunan Dr. Nüket Eroğlu sizin için en iyi tercih olacaktır. Kliniğimizi arayarak gecikmeden randevu alabilir, lazer sivilce izi tedavisiyle hayallerinizdeki cilde kavuşabilirsiniz!

Leke İzi Tedavisi Hakkında Sık Sorulan Sorular:

1. Lazerle sivilce izi tedavisi ağrılı mıdır?

Lazerle sivilce izi tedavisi sırasında hafif bir lastik çarpması hissi bazı hastalar tarafından ifade edilebilir. Ancak bu rahatsızlık şiddetli değildir. Tedavi esnasında hissedilecek duyarlılık kişiden kişiye göre değişebilmektedir.

2. Tedavi sonrası güneşe çıkabilir miyim?

Lazerle sivilce izi tedavisi sonrasında yüksek faktörlü güneş koruma kremi kullanmadan güneşe çıkmanız önerilmez. Cildiniz hassas bir konumda olacağından, yoğun nemlendirici krem ile birlikte yüksek faktörlü bir güneş koruyucu kullanmanız faydalı olur.

3. Kaç seansta sonuçlar görülür?

Lazerle leke izi tedavisi hızlı sonuç veren bir yöntemdir. Cildinizde birkaç gün süren kızarıklık ve hafif ödemden sonra hemen akne izleri ve lekelerde düzelmeyi ve cildinizdeki gençleşmeden dolayı canlılık ve parlaklığı fark edersiniz. Tedavi tek seanstır. Etki kalıcıdır.

4. Tedavi sonrası ne kadar süreyle cilt bakımı yapmalıyım?

Tedavi sonrasında cildiniz hassas bir konumdadır, dolayısıyla tahrişe sebep olabilecek uygulamalardan kaçınmanız önerilir. Tedavi sonrasında özellikle ilk aylarda cildi temizlerken

sabun kullanılmamalıdır. PH nötr hafif bir temizleyici ile nazikçe yıkayabilirsiniz, ancak suyun aşırı sıcak olmamasına ve hareketlerinizi yumuşak tutmaya özen göstermelisiniz. Kese, peeling gibi tahriş edici uygulamalar 1 ay süresince yapılmamalıdır.

5. Sivilce İzi Tedavisinin Zararı Var Mıdır?

Sivilce izi tedavisi deneyimli bir profesyonel doktor tarafından gerçekleştirildiğinde son derece güvenilirdir. Cildin yeniden yapılanmasını teşvik ederek cilt sağlığınıza fayda sağlar ve cilt yaşını gençleştirir; herhangi zararı yoktur.

6. Leke izi doğal yollar ile çözülebilir mi?

Leke izlerinden kurtulmanın doğal yolları yoktur. Naturel ürünler, kremler lazer tedavisine yardımcıdır. Lazer kalıcı değişim yaratan kontrollü ve ileri teknolojik bir tedavi tipidir ve profesyonel lazer tedavisi sonrasında göreceğiniz değişim çok daha etkili olacaktır.

Bize Ulaşın