E-Mail

info@nuketeroglu.com

بريد إلكتروني

info@nuketeroglu.com

Morpheus 8 Altın İğne Tedavisi Nedir?

morpheus8-altin-igne-nedir

Günümüzde, estetik ve güzellik alanındaki teknolojik gelişmelerle birlikte, yaşlanma belirtileriyle baş etmek ve cildimizi genç ve taze tutmak artık çok daha erişilebilir hale geldi. Morpheus 8 Altın İğne Tedavisi, bu yenilikçi teknolojilerden biri. Estetik dünyasında devrim yaratan bu tedaviyi yakından tanımak istiyorsanız, okumaya devam edin!

Morpheus 8 Altın İğne Nedir?

Morpheus 8 iğneli bipolar radyofrekans sistemidir. Morpheus 8 altın iğne cihazı aracılığı ile cildin alt katmanlarına bipolar radyofrekans enerjisi yani elektrik enerjisi mikro iğneler ile gönderilir ve cilt altında kontrollü hasar yaratılır. Bu sayede cildin onarılması, yenilenmesi ve doğal kolajen sentezi tetiklenir. Kişiye özel başlıklar ile çalışılır. Bu başlıklarda bipolar radyofrekans enerjisi ileten, derinliği ayarlanabilir mikro iğneler vardır. Bu mikro iğneleme teknolojisi ile cildin üst tabakasına zarar vermeden cildin alt tabakalarına yüksek bipolar radyofrekans enerjisi iletilir. Bu sayede cilt etkili bir şekilde tedavi edilir.

morpheus8 tedavi cihazı

Morpheus 8 Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

  • Akne izleri,
  • Lekeler,
  • Geniş gözenekler,
  • Yüzde elastikiyet kaybı,
  • Vücuttaki bölgesel selülitler

Morpheus 8 Hangi Bölgelere Uygulanır?

Morpheus 8 altın iğne tedavileri cilt sarkması yaşanan kaş, alın, yanak, ağız kenarı, yüz konturu, çene hattı, gıdı bölgesi, dekolte bölgesi ve göz çevresinde ameliyatsız toparlanma ve gençleşme sağlar. “Jaw Line” diye tabir edilen çene çizgisinde sarkmaları olan hastalarda yanaklara, gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacıyla boyuna, kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine, göz dış ve alt kısmındaki kırışıklıkları azaltmak amacı ile göz çevresine, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla dekolteye uygulanmaktadır.

Uygulama Sırasında Ne Hissedilir?


Uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterse de, hastalar hissettikleri acıyı anlık “iğne batması” ya da “elektriklenme” olarak ifade eder. Topikal anestezik krem fazlasıyla yeterlidir. 

Morpheus 8 Uygulaması Kaç Seanstır?

Morpheus 8, 2 haftada bir 3 seans olacak şekilde yapılır. Seans sayısı ve seans aralıkları kişinin cilt problemine göre planlanabilir. Bunun için öncesinde mutlaka medikal estetik hekiminize muayene olmanız ve ayrıntılı anamnez vermeniz önemlidir.

Morpheus 8 Sonrası Etki Ne Zaman Görülür?

İlk Seanstan sonraki ilk hafta içerisinde etki görülmeye başlar. 3 ay boyunca yüz germe etkisi artar ve nihai etki 2-4 yıl gibi uzun süre kalıcıdır. Özellikle ciltteki lekeler ve akne izleri azalırken yüzdeki liftingin belirgin şekilde artması dikkat çekicidir.

morpheus8 uygulaması

Morpheus 8 Güvenli Midir?

Morpheus8 son çıkan altın iğne cihazlarındandır. Yüksek teknolojik gelişmiş bir altyapısı vardır. Bipolar radyofrekans kullanılmaktadır. Morpheus 8’in FDA onayı vardır. Bu nedenle son derece güvenilirdir.

Morpheus 8’ in Dermapenden Farkı Nedir?

Morpheus 8 bir fractional microneddling radyofrekans yöntemidir. Yani mikro iğnelerle cilt altına radyofrekans yani elektirik enerjisi gönderilir. Cilt altı kollajen doku kontrollü olarak uyarılır. Radyofrekans enerjisi kontrollüdür. Elle uygulanan basınca bağlı değildir. Uygulama sırasında monitörden izlenir. Dermapen de bir mikroneedling yöntemidir. Elle yapıldığı için kontrolü yoktur, derin çalışıldığında cilde ciddi zararlar verebilir, iz bırakabilir, PIH(Postinflamatuar Hiperpigmentasyon)’u uyarıp ciltte kararma yaratabilir. Dermapen radyofrekans içermediği için sadece mekanik travmaya dayalı çalışır ve iğnelerin girdiği derinlik uygulayıcıya bağlı değiştiğinden dolayı kontrolsüz olduğundan son derece riskli bir tedavi yöntemidir. 

Uygulama Sonrasında Neler Beklenmelidir?

Uygulamanın ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Sosyal hayata ara vermeyi gerektiren herhangi özel bir durum bulunmamaktadır. Morpheus 8 sonrasında ciltte yanık, leke, herhangi bir yan etki oluşmaz. Bazı kişilerde hafif kızarıklıklar oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale dönmektedir. Düzenli nemlendirici kullanmak ve yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanmak tedavi sonrasında önemle tavsiye edilir.

Bize Ulaşın