E-Mail

info@nuketeroglu.com

بريد إلكتروني

info@nuketeroglu.com

Téléphone

90 530 857 19 01

Pellefirm

Vajinal Radyofrekans nedir?

Vajina içine uygulanan FDA onaylı özel bir Radyofrekans tekniğidir. İlk seansta vajinal daralma sağlanabilir. Böylelikle kadınların cinsel problemlerinin başında yer alan ‘orgazm olamama’ sorunu çözülebilir; orgazm süresi ve kalitesi artarak 3 ay içinde maksimuma çıkabilir.Vajina kanalının başındaki kas grubuna uygulanan Radyofrekans işlemi ortalama 30 dakika kadar süren, uygulaması son derece kolay ve ağrısız bir işlemdir. Bu nedenle anestezik krem bile gerektirmez. İşlem sırasında enjeksiyon, kesi veya herhangi bir cerrahi işlem yapılmaz. Vajinayı açan spekulum kullanımına gerek yoktur. Bu da konfor yönünden önemli bir avantajdır.Vajinal Radyofrekans, öksürürken, hapşururken veya gülerken İdrar kaçırma sorunu varsa bu problemin çözümüne de katkıda bulunabilir.

Hangi amaçla yapılır?

Vajinal Radyofrekans, vajina girişini sıkılaştırmak amacıyla uygulanır. Vajinal sıkılaşma ve kalınlaşma ile kadın ve erkekte cinsel tatmin artabilir. Cinsel ilişki sırasında kadının ve erkeğin birbirini daha yoğun hissetmesini sağlayabilir, cinsel hazzı arttırabilir; orgazmı derinleştirebilir, kolaylaştırabilir ve uzatabilir. Doğum sonrası kaybedilen duygular da geri gelebilir.Cinsel tatmin, birlikteliklerin mutlu sürmesini sağlayan en önemli öğelerin başında gelmektedir. Cinsel mutluluğun artması, birliktelikleri monotonlaşmış ve birbirinden uzaklaşmış olan çiftlerin aşkının güçlenmesini sağlayabilir. Böylece çiftlerin bağlarının kopma noktasına gelmesini, farklı arayışlara girilmesini engelleyebilir.

Vajinal Radyofrekans nasıl yapılır?

Vajinal Radyofrekans tekniğinde hedef, introitus (vajina girişi anlamına gelir; kızlık zarının hemen arkasındaki iki santimlik kısımdır). Burası cinsel hazzı sağlayan sinir uçlarının en yoğun olduğu yerdir. Klitoris ve G noktası olarak bilinen iki önemli zevk organı buradadır.Uygulama son derece basittir. Başlıklar kişiye özeldir. Diş fırçası ebatlarında, Hafif bir soğukluk ve titreşim hissi veren, rahatsızlık uyandırmayan bir işlemdir. Vajinal Radyofrekans, vajina mukozasında 4-5 mm kadar derine inebilir. Bu bölgede yer alan fibroblast hücrelerinin uyarılması ile yeni kolajen oluşumu sağlanabilir. Kolajenin artışına bağlı olarak vajina sıkılaşabilir ve kalınlaşabilir.

Vajinal Radyofrekans’ın lazer ve cerrahi operasyonlardan farkı nedir?

Cerrahi operasyonlar vajinal duvardan bir kısım mukozanın çıkarılmasından ibarettir ve anestezi altında yapılır. Klasik, uzun bir pansuman süreci, cinsel ilişki yasağı vardır. Cerrahi riskler ve yan etkiler söz konusudur. Cerrahi vajinal duvar kalitesini ve kalınlığını aerttırmaz. Vajina cerrahisinin klitoris ligamanlarının kısalmasına da herhangi bir etkisi yoktur. G noktasını da etkilemeyeceği için kadının cinsel hazzını artırmaz. Sadece girişteki darlık erkeğe kısa süreliğine bir mutluluk verebilir ama dokuda kalite artışı olmadığı için vajina çok hızlı bir şekilde eski haline dönebilir.Vajinal Radyofrekans teknolojisi cerrahiye göre çok daha kolay uygulanan bir işlemdir ve istendiğinde gizli tutulabilen bir yöntemdir. Vajinal Radyofrekans ile vajina duvarındaki kolajen bağ dokusu kalınlaşabilir ve güçlenebilir. Kadınlarda cinsel ilişkide haz ve orgazm duygusu daha belirgin  hissedilebilir. Klitorisin kalınlaşıp kısalan ve sıkılaşan bağları vajina ağzına güçlü bir şekilde yapışır. Bu da klitorisin ilişki sırasında mekanik etkiyi daha güçlü ve hissedilebilir şekilde yaşatmasını sağlayabilir.Kolay uygulanabilir, ağrısız , FDA onaylı bir teknik olması, 20-30 dk gibi süren hızlı bir işlem olması ve kadının bunu partnerine haber vermeden yaptırabilmesi dolayısıyla uygunluk durumunda sıklıkla cerrahi operasyonlara tercih edilen bir yöntemdir.

İşlem ağrılı mıdır?

Vajinal Radyofrekans teknolojisi içinde yer alan ‘soğutucu sistem’ işlemin ağrısız bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Uygulama sırasında belirtilen hafif bir titreşim ve soğukluk hissi dışında olumsuz his yaşanmaz.

İşlem sonrası cinsel ilişki ne zaman serbest olur?

İşlemden yedi gün sonra cinsel ilişki serbesttir. İki, üç hafta sonra etkinlik net olarak hissedilmeye başlanır.

Vajinal Radyoferkans ile ilgili bilimsel çalışmalar nelerdir?

Vajina içine uygulanan Radyofrekans işlemi sonrası yapılan bilimsel çalışmalar genelde anket çalışmalarından oluşmaktadır. ABD ve Japonya’da yapılan çalışmalarda 12 aylık bir izleme sonrasında, kadınların kendileri ve partnerleri yüzde 98 oranında vajinal sıkılaşma hissinin çok belirgin şekilde attığını ifade etmiştir. Yapılan uygulamalarda herhangi bir yan etkinin izlenmemesi de işlemin güvenilir olduğuna işaret etmiştir.

Vajinal Radyofrekans uygulaması kimler için uygundur?

Öncelikle işlemin regl olunmayan bir dönemde yapılması gerekir. Vajinal Radyofrekans cinsel hazzı arttırmak için hiç doğum yapmamış ya da sezaryenle doğum yapmış kadınlarda uygulanabileceği gibi, doğum sonrasında vajinasında gevşeme ve genişlemeye bağlı olarak cinsel hazzı azalan kadınlarda da uygulanabilir.Ayrıca cinsel ilişki sırasında orgazm olamama (koital anorgazmi) ve ilişki sırasında hissizlik veya his azlığı gibi problemler yaşayanlar için de uygundur.

İşlemin tekrarlanması gerekiyor mudur?

Tek bir uygulama yeterli olabilir. Ancak dileyen hastalar bir ile iki yıl arasında tekrarını yaptırabilir. İşlemin birden çok kez tekrarlanmasının herhangi bir riski yoktur.

Radyofrekans, vajina içi lazer ile sıkılaştırmadan farklı bir uygulama mıdır?

Lazerle vajinal gençleştirme çok daha yüzeyseldir, ağrılıdır ve etkinliği düşüktür. Lazerler, Radyofrekans gibi derine inemez. Lazer 1, 5 mm ‘e, Radyofrekans 3-4,5 mm ‘e iner. Radyofrekans cihazının doku penetrasyonu lazere göre çok daha fazladır; yani Radyofrekans enerjisi lazere göre cilt içinde çok daha derine kadar inerek, yüksek ölçüde kolajen oluşumunu uyarır. Böylece daha önce de belirttiğim gibi vajina girişindeki hazzın en yoğun olduğu ‘introitus’ bölgesinin sıkılaşması sağlanır. Bundan dolayı Radyofrekansın lazere göre etkinliği daha fazladır.

Herkes bu uygulamayı yaptırabilir mi?

Vajina içinde genişleme, ilişki sırasında his kaybı (his kaybı partner tarafından da ifade ediliyor olabilir), ilişki sırasında hiç orgazm olamama veya orgazm olmada güçlük gibi sorunlar yaşayan kadınlar başta olmak üzere, cinsel haz ve tatminini arttırmak isteyen herkes bu uygulamayı yaptırabilir.

Tedavinin ek yararları var mıdır?

Vajinal sıkılaştırma üretrayı da pozitif etkileyeceği için idrarını tutamayan; öksürünce, hapşırınca, kahkaha atınca idrarını kaçıran kadınlar için son derece mutluluk verici ikinci bir sonuç doğurmaktadır. Sıkılaşan genital bölge sayesinde idrar kontrolü de kolaylaşabilir.

Vajinal Radyofrekans sıklıkla hangi uygulamalar ile kombine edilir?

Vajina beyazlatma ( Pink İntimate System) Vajinal Radyofrekansla birlikte sıklıkla uygulanır. Tek seans olarak uygulanır ve iki uygulamalık ev kiti verilir. Peeling ve rejüvenasyon etkisiyle vajina rengini açabilir, deriyi sıkılaştırabilir. Vulva derisi ile birlikte koyu kasık ve kol altı bölgesine de uygulanabilir.

Bize Ulaşın