E-Mail

info@nuketeroglu.com

بريد إلكتروني

info@nuketeroglu.com

Soğuk Lipoliz Nedir? Vücudunuzu Şekillendirmenin Kolay yolu

soğuk lipoliz nedir

Kusursuz kontürlere sahip, sıkı bir vücudun hayalini mi kuruyorsunuz? Vücut şeklini yeniden tanımlamanın kolay yolu olan soğuk lipoliz, hayalinizi gerçeğe dönüştürmenin anahtarını sunuyor.

Gelişmiş bir teknoloji ve yenilikçi yöntemlerin harmanlanmasıyla ortaya çıkan soğuk lipoliz, incelmek isteyenler için oldukça cazip bir seçenek olarak günden güne popülerleşmekte… İdeal formunuza ulaşmak ilginizi çekiyorsa, soğuk lipoliz hakkında hazırladığımız bu detaylı ve heyecan verici yazı rehberiniz olacak. Okumaya devam edin! 

Soğuk Lipoliz Nedir? / Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, yağ hücrelerini dondurarak vücut şekillendirme ve yağ kaybı avantajları sağlayan kozmetik bir yöntemdir. Bu yöntem, cerrahi olmayan şekilde yağ azaltır ve ameliyat gerektirmez. Soğuk lipoliz, özellikle bölgesel yağ birikimlerinde etkilidir. 

Soğuk Lipoliz Kimler İçin Uygundur?

Soğuk lipoliz için uygun olup olmadığınızı öğrenmenin yolu bir profesyonel doktorun görüşüne başvurmaktır. Soğuk lipoliz daha formda görünmek isteyen pek çok kişinin tercihi olabilir. Genel olarak, 

  • İstenmeyen bölgesel yağ birikimlerine sahipseniz
  • İdeal vücut ağırlığınıza yakınsanız
  • Genel sağlığınız yerindeyse
 

Soğuk lipoliz için uygun bir aday olabilirsiniz.

soğuk lipoliz nasıl uygulanır

Soğuk Lipoliz ile Hangi Bölgeler Düzeltilir?

Soğuk lipoliz yöntemiyle karın, bel, kalça, uyluk, sırt, çene ve boyun gibi birçok bölgedeki fazla yağlardan kurtulabilirsiniz. Soğuk lipoliz, cerrahi müdahale gerektirmeyen bir yöntemdir, bu nedenle hastalar ameliyat sonrası riskler ve uzun iyileşme süreçleriyle uğraşmazlar.

Soğuk Lipoliz Teknolojisi Nasıl Çalışır?

Soğuk lipoliz işlem sırasında, cilt yüzeyine özel bir aplikatör yerleştirilir ve bu aplikatör aracılığıyla belirlenen bölgeye kontrollü bir şekilde soğuk enerji iletilir. Soğuk enerji, yağ hücreleri üzerinde etkili olur ancak çevredeki dokular için zararsızdır. 

Uygulama bölgelerindeki ısı yavaş bir şekilde düşürülür, -10 derece kadar bir ısıya indirilir. Bu şekilde yaklaşık bir saat kadar beklenir. Belirlenen süre sonunda hedef bölgelerde yer alan yağ hücreleri ölür. 

Yağ hücreleri canlılıklarını kaybettiği için hücre zarları parçalanmakta, bölgesel incelme sağlanmakta, uygulama bölgesinde sıkılaşma olmaktadır. Soğuk lipoliz kilodan kaynaklı olan sarkmaları da azaltmaktadır.

Soğuk Lipoliz Avantajları Nelerdir?

Gelişmiş bir teknolojinin ürünü olan soğuk lipoliz tedavisi hastalara pek çok avantaj sunar. Bunlar arasında çok öne çıkanlar aşağıdaki gibi sıralanabilir: 

Cerrahi Değildir: Soğuk lipoliz, cerrahi işlem gerektirmeyen bir vücut şekillendirme yöntemidir. Sizi ameliyat riskleri, dikişler veya uzun iyileşme süresinden kurtararak kolay ve hızlı bir deneyim sunar. 

Kalıcı Sonuç Verir: Soğuk lipoliz sonuçları uzun ömürlüdür. Doğru bir yaşam tarzıyla da desteklendiğinde sonuçlarınız kalıcı olacaktır.  

İyileşme Süreci Hızlıdır: Soğuk lipoliz sonrası iyileşme süresi oldukça hızlıdır. Birçok hasta işlerine veya günlük aktivitelerine hemen dönebilir.

soğuk lipoliz faydaları

Soğuk Lipoliz Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Soğuk lipoliz işlemi her ne kadar cerrahi olmasa da özen ve dikkat isteyen bazı noktalar olabilir. İşte soğuk lipoliz işlemi öncesinde dikkat etmeniz gerekenler: 

  • Aç ya da aşırı tok olmamak
  • Bol su içmek
  • Az tuz tüketimi
  • Ağır egzersizlerden kaçınmak
  • Bir saatlik yürüyüş yapmak

Soğuk Lipoliz ve Liposuction Farkları

Soğuk lipoliz ve liposuction, vücut şekillendirme amacıyla gerçekleştirilen iki farklı işlemdir. Soğuk lipoliz, non-invaziv bir yaklaşımla çalışır, yani cerrahi müdahale gerektirmez. Bu yöntemde, özel bir cihazla istenmeyen yağ birikimlerini dondurulur ve yok edilir. Liposuction ise cerrahi bir işlemdir ve yöntemi bakımından soğuk lipolizden ayrılır. Soğuk lipoliz sonrası iyileşme süreci genellikle hızlıdır. Liposuction ise cerrahi müdahale gerektiren bir işlem olduğundan ameliyat sonrası riskler, dikişler ve iyileşme süreci içerir. Bu noktada, hangi yöntemin sizin için ideal olduğuna bir tecrübeli profesyonel doktor ile görüştükten sonra karar vermek en sağlıklısı olacaktır. Konu hakkında detaylıca bilgi almak için hemen bizi arayabilirsiniz.

Dr. Nüket Eroğlu ile Soğuk Lipoliz Tedavisi 

Soğuk lipoliz tedavisi hayallerinizdeki forma kavuşmak için mükemmel bir seçenektir. Ancak her medikal işlemde olduğu gibi, bu işlemin de deneyimli bir uzman tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.

Görüntümüzü baştan yaratacak uygulamaların sonucu, tedaviyi gerçekleştiren kişinin bilgisi ve özenine doğrudan bağlıdır. Bu aşamada, yarattığı muhteşem değişimlerle birçok hastanın hayatına dokunan Dr. Nüket Eroğlu sizin için en iyi tercih olacaktır. Kliniğimizi arayarak gecikmeden randevu alabilir, soğuk lipoliz uygulamasının mucizevi etkileriyle hemen tanışabilirsiniz!

Soğuk Lipoliz Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Soğuk lipoliz ne kadar sürede sonuç verir?

Soğuk lipoliz işlemi tedavinin yapıldığı bölgeye bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ancak genellikle soğuk lipolizin sonuçları, ilk işlem sonrası birkaç hafta ila birkaç ay içinde belirginleşmeye başlar. 

Soğuk lipoliz acı verir mi?

İşlem sırasında hafif bir soğuk hissi, sıkışma veya vakum hissi olabilir, ancak bu rahatlıkla tolere edilebilir. 

Soğuk lipoliz için birden fazla seans gerekir mi?

Çoğu hasta istedikleri değişimler için birden fazla seans yapmayı tercih edebilir, önerilen seans sayısı hastanın durumuna ve beklentilerine bağlı olarak değişecektir.

Soğuk lipoliz kalıcı mıdır?

Soğuk lipoliz kalıcı sonuçları olan bir uygulamadır. Ancak işlem sonuçları kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Tedavi sonrası elde ettiğiniz değişimleri korumak adına sağlıklı bir yaşam tarzını ve dengeli bir beslenme düzenini takip etmeniz önerilir. 

Kimler soğuk lipolizden faydalanabilir?

İstenmeyen yağlardan muzdaripseniz, stabil bir kiloya ve iyi bir sağlık durumuna sahipseniz soğuk lipoliz işleminden faydalanabilirsiniz. Ancak nihai kararı verebilmek için profesyonel ve deneyimli bir doktorla görüşmeniz ve onun önerilerine uymanız gerekmektedir.

Soğuk lipoliz ile kaç cm incelme olur?

Soğuk lipoliz sonrası incelme hastadan hastaya değişecektir. İşlem öncesi yağ oranınız, seansların sayısı gibi faktörler sonucunuzu etkiler. Genel olarak, tek seans soğuk lipoliz sonrası 2-8 cm aralığında incelme görülür. 

Soğuk lipoliz tedavisi kimlere yapılmaz?

Bazı hastalık ve durumlara sahipseniz soğuk lipoliz uygulanmaz. Bu durumlar şu şekilde sıralanabilir: Mide fıtığı, gebelik, raynaud sendromu, kalp pili kullanımı, emzirme dönemi, sedef hastalığı, karaciğer ve böbrek hastalığı, kan protein düzeyi düşüklüğü, soğuk alerjisi.

Bize Ulaşın