E-Mail

info@nuketeroglu.com

بريد إلكتروني

info@nuketeroglu.com

Téléphone

90 530 857 19 01

Electri

Electri nedir

Electri Uygulaması Nedir?

Electri uluslararası kalite standartlarına göre üretilmektedir. Electri hipoalerjeniktir ve insan vücuduna yabancı maddeler içermez. Electri hyaluronik asidin süksinatla fizyolojik konsantrasyonu, dokuların ödemine neden olmadan ve mekanik travma yaratmadan cilt altına kolayca emilimini sağlayabilir.

Electri‘nin çevresel faktörler, genetik nedenler, güneş lekeleri, melazma gibi leke tedavilerinde içerdiği Süksinat, Amber ve Hyaluronik asit ile cilt renginde azalma ve açılma görülebilir. Electri ile cilt yüzeyi aydınlık bir görüntüye kavuşurken aynı zamanda nemlenebilir.

Electri uygulaması ile hidrasyon, parlaklık, nemlenme, yorgun yüz görüntüsünün düzeltilmesi, renkte açılma, hiperpigmentasyonun önlenmesi sağlanabilir.

Electri uygulaması Thulium Lazer leke tedavisiyle kombine şekilde uygulandığında Thulium Lazer etkisini arttırıp, sonucun etkinliğini ve kalıcılık süresini uzatabilir. Electri ile doğal görünüm korunurken leke tedavilerinde doğal ve başarılı sonuçlar ortaya çıkabilir.

Electri’ nin avantajları:

 • Electri hücresel solunumun arttırılmasına katkıda bulunabilir.
 • Electri cilt yapısındaki proteinlerin (kolajen ve elastin) sentezine katkıda bulunabilir.
 • Electri serbest radikalleri etkili bir şekilde engeller ve deride mikro sirkülasyonu arttırabilir.
 • Electri cildi nemlendirebilir.
 • Electri dermisin temel maddesinin güçlenmesine katkıda bulunabilir.
 • Elektri doku restorasyonunu eski haline getirebilir.
 • Electri fizyolojik süreçlerin normal seyrini sağlayabilir.
  Electri ciltteki doğal nemi koruyabilir.

 

ELECTRI’nin en önemli etken maddesi SÜKSİNAT; 

Süksinat, toksik olmayan doğal bir metebolittir.  Antioksidan özelliği vardır, serbest radikalleri bloke edebilir. Süksinat, cildin yapısal proteinlerinden elastin-kolajen sentezini hızlandırabilir. Süksinat, inflematuar proteinlerin üretimini arttırıp lipit metabolizmasını düzenleyebilir. Süksinat, şelasyon özelliğinden ötürü ağır metallere (demir, bakır, çinko…vb) bağlanıp hiperpigmentasyonu önleyebilir. Süksinat, sodyum süksinat hyaluronik asitle kombine edildiğinde sinerjistik etki yaratarak tek başına hyaluronik asit uygulamasından daha fazla fibroblastları uyarabilir. Süksinat varlığında FM de sistein, arginin, lizin, glisin, metionin, treonin, fenil alanin miktarları artış gösterebilir ve hücre mitekondri sayısı artıp hücre yapısı gençleşebilir.
Electri süksinat nedir

Süksünat, Cu iyonu ile şelazyon oluşturarak, tirozinin melanine dönüşümüne neden olan tirozinhidroksilaz enziminin bloke olmasına neden olabilir. Tirozinaz inhibisyonu demek daha az melanin oluşumu demek olduğundan,  Electri enjeksiyonu sonrası lekelerde azalma tatmin edici düzeydedir.

Electri, melanin oluşumunu baskılıyarak cilt renginin düzenlenmesinde, leke tedavisinde, göz altı morluklarında da güvenle kullanılabilir.

AMBER 

Kehribarda %3-8 oranında bulunan organik bir bileşiktir. Diğer reçinelerde fosilleşmiş ağaçlarda genellikle de dayanıklı bitkilerde bulunur. Süksinat doymuş dibazik bir tuzdur. Renksiz kristaller halinde bulunur. Süksinat metabolizmaya aktif uyaran etkisi yapan bir organik moleküldür. Süksinat asıl olarak besinlerle alınır. Süksinat metabolizma hızına bağlı olarak büyük miktarlarda da sentezlenebilir. Süksinat organizmada birikmez. Süksinat çeşitli gereksinimler içinyavaş ya da  hızlı olarak tüketilebilir.

Sağlıklı bir vücut günde 300 mg a kadar süksinik asit üretebilir. Süksinat üretimi,  enerji üretimiyle ilgili pek çok metabolik olaylarda ve KREBS siklusuna katılarak enerji üretimiyle ilgilidir. Süksinat vücuttaki pek çok yıkım süreçlerinin ve yaşlanmanın faktörleri olan vücutta oluşan zararlı serbest radikalleri nötralize edebilir. Süksinat, oksidatif stresi düzeltebilir. Süksinat, vücutta oluşan ve biriken toksik maddelerin ve özellikle Fe-Cu gibi metallerin uzaklaşmasını ve temizlenmesini sağlayabilir. Süksinat, histamin ve seratonin gibi inflamasyon mediatörlerini normalize edebilir. Süksinat, hücresel hipoksi durumunda laktat ve piruvat oluşumunu azaltabilir. Kısaca Süksinat gerçek bir anti-aging moleküldür. Electri istanbul

XELA REDERM  

 • Yaşlanma karşıtı düzeltme için gerekli yüksek molekül ağırlıklı maximum HA ve Süksinik Asit içeren bir üründür.
 • Cilt esnekliğini %79 arttırabilir.
 • Kırışıklık miktarını %40 azaltabilir.
 • Cildin hiperpigmantasyonunu %20 azaltabilir.
 • Cildin su ve nem dengesini sağlayabilir.

Xela rederm üretiminde yeni bir arındırma işlemi olan çift membranlı sentez yöntemi (sentez II) ile üretilen homojen HA kullanılmaktadır.

Süksinik Asid ve Hyaluronik Asid kombinasyonundan oluşan FDA onaylı patentli üründür. Bu anti-aging formül cildin su ve nem dengesinin bozulması, enerji üretiminin bozulması sonucu metabolik süreçlerin baskılanması, sebest radikallerin birikmesinin neden olduğu yaşlanma etkilerine karşı geliştirilmiştir.

Hipoksi durumunda krebs siklusu yavaşladığı ve Süksinat‘ın mitekondriyal matrikste biriktiği makrofajlarda gösterilmiştir. Bu birikim HIF-1 geninin aktive olmasına yol açabilir. Aynı zamanda hipotalamusta HIF-1 i stabilize edebilir.  POMC gen ekspresyonunu artırabilir. Süksinat glioksalat yolağında da glutamin, aspartat ve GABA dan oluşabilir. 2mg/kg süksinat kan akımını, katekolamin salınımını artırabilmektedir. Bir çok dokuda süksinat reseptörleri gösterilmiştir.

 • İmmün cevabın oluşması
 • Lipid metabolizması
 • Neovaskülarizasyon
 • Kan basıncının düzenlenmesi ve kardiyoprotektif etki
 • Anti inflamatuar proteinlerin üretimi
 • GnRH uyarımı
 • Serbest radikal hasarını baskılayabilir.
 • Mevcut melanozomları rengini açıp beyazlaştırabilir.

Okside formda melanin koyudur, redükte hale geldiğinde kahverengidir. Süksinik asit melaninin redükte formda kalmasını sağlayabilir.Electri öncesi ve sonrası
Electri’nin Fe ve Cu şelazyon Etkisi:

Şelat+yüklü katyonları (iz elementler= Zn, Mn, Fe, Cu) yüklü bir molekül ile kaplayabilir.

Süksünat Cu iyonu ile şelazyon oluşturarak, tirozinin melanine dönüşümüne neden olan tirozinhidroksilaz enziminin bloke olmasına neden olabilir.

Bu sayede melanin oluşumunu baskılıyarak cilt renginin düzenlenmesinde, leke tedavisinde, göz altı morluklarının giderilmesinde uygulanabilir.

 ELECTRİ:

-Süksinik Asid ve Hyalüronik Asid kombinasyonundan oluşan patentli ürün.

ELECTRI‘ deki bu eşsiz anti-aging formül;

1-Cildin su ve nem dengesinin sağlayabilir.

2-Hücresel seviyde enerji üretimini düzenleyerek (süksinik asit-Krebs döngüsü) bozulmuş metabolik süreçleri düzeltebilir. Enerji üretimi, fibroblast ve kollajen sentezi sonrası ciltte kırışıklıkların düzeltilmesini ve lifting sağlayabilir.

3-Sebest radikallerin birikmesinin neden olduğu oksitatif stres önleyebilir. (süksinik asit)

4- Süksinik asit in şelaz etkisi ile ağır metallere bağlanarak melanini engelleyip hiperpigmentasyonu önleyebilir.

Sodyum Süksinat 1,6% (16mg/ml);

Hyaluronic acid 5.5mg;

HA Molekül ağırlığı 2.5 M Dalton *

HA saflığı -0,0002;

Steril, Nontoxic, Homojen

Hyaluronik asitin daha yoğun olduğu formları:

XELA REDERM 1,1

XELA REDERM 1,8

XELA REDERM 2,2

Electri, yüz ,boyun,dekolte,ellerde hidrasyon için ve pigmentasyon düzeltilmesinde güvenle ve kolaylıkla kullanılabilir. Çizgilerin derinlik ve boyutlarında düzelme sağlarken tatmin edici boyutta anti-aging ve lifting sağlayabilir.

Bize Ulaşın