E-Mail

info@nuketeroglu.com

بريد إلكتروني

info@nuketeroglu.com

Téléphone

90 530 857 19 01

Green Peel

green peel tedavisi

Schrammek Green Peel

Doğal ve Etkili Cilt Yenileme Yöntemi

Cilt sağlığı ve görünümü, güzellik ve özgüvenin temel taşlarından biridir. Günümüzde, cilt bakım ve yenileme teknolojileri sürekli olarak gelişmekte ve doğal yöntemler de önem kazanmaktadır. Bu bağlamda, Green Peel yöntemi doğal içeriklerle cilt yenileme ve gençleştirme amacı taşıyan doğal ve etkili bir seçenektir.

Green Peel Nedir?

Green Peel, özel bir karışımın cilde uygulandığı bir cilt yenileme yöntemidir. Dr.Med.Christine Schrammek’in bitkisel bakımıdır. Biyolojik yani bitkisel peeling olan Green Peel ailesindendir. ‘Biyolojik’ demek, Green Peel’in tamamen bitkisel özlü bir karışım olmasını ifade eder.

Bu karışım, doğal bitki özleri, vitaminler ve mineraller içerir. Cilde uygulandığında, cildin üst tabakasını nazikçe soyarak alttaki daha genç ve canlı hücrelerin yüzeye çıkmasını sağlar. Bu yöntem, cildin gençleşmesini, canlanmasını ve pürüzsüzleşmesini amaçlar.

Green Peel, klinik olarak geliştirilmiş, dünya çapında denenmiş, bitkisel bazlı bir cilt yenileme metodu olan, hiçbir kimyasal madde ve sentetik aşındırıcı içermeyen, uygulanan alanda kan dolaşımını hızlandırıp ve üst deride mikro granüllerin etkisiyle mikro düzeyde gözle görülmeden soyucu bir etki yapan özel bir bitkisel bakımdır.

Bu etkiyi yaratan karışım, 22 çeşit bitkinin kurutulup ince pudra şekline getirilmiş yaprakları, filizleri, çiçekleri ve köklerinden oluşur. Bu bitkiler, atkuyruğu, altıncık, papatya, sinir otu, hercai, menekşe, sarı sabır, ıhlamur, meyan kökü, ökse otu ve yosun olarak sıralanabilir. Ayrıca yüksek etkili doğal maddeler (buğday tohumu özü ve yağı, ipek proteinleri, maya), vitaminler (A, E, C, BI, B6, F), elementler (silisyum, v.b.) ve çeşitli mineraller de (kalsiyum ve magnezyum) içermektedir.

Green Peel Nasıl Uygulanır?

Green Peel uygulaması, öncelikle cilt analizi ve kişisel ihtiyaçların belirlenmesi ile başlar.  Green Peel uygulaması genellikle hızlı ve etkili bir şekilde 30-45 dakika gibi bir sürede gerçekleştirilir. Bu karışım, özel bir masajla uygulanır. Bu özel bitki karışımı hafif masaj hareketleriyle cilt yüzeyine nüfuz eder. Bu karışım, cildin üst tabakasını soyarak alttaki daha genç ve sağlıklı hücreleri yüzeye çıkarmayı hedefler.

Green Peel sonrası cilt altında kan dolaşımı düzenlenir, doku beslenmesi ve metabolizması bu yolla artar, aynı zamanda toksinler ve diğer birikimler ciltten uzaklaşır, cilde daha çok oksijen ulaşır. Üst derideki keratin tabaka çözülür, ölü hücreler uzaklaşır. 22 çeşit bitkinin komedonlara ve aktif sivilcelere etkisi ile cilt yağ salgısı azalır, sivilceler kaybolur.

Uygulama sonrası cilt hafif bir kızarıklık gösterebilir, ancak bu genellikle birkaç gün içinde düzelir. Tedavi sonrası cilt, pürüzsüz, canlı ve genç bir görünüm kazanır. Daha belirgin sonuçlar birkaç hafta içinde görülmeye başlar.

Green Peel göze kaçtığı takdirde bile yanmaya sebep olmaz. Bazal tabakada yeni hücre oluşumu uyarılır. Cilt yapısında, renginde ve kalitesinde iyileşme sağlanır. Akneli ve pürüzlü ciltlerde yağ salgısı azalır. Kapalı komedonlar açılarak açık komedona dönüşür. Rahat sekresyon sonucu yeni komedon oluşması önlenir.

Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Green Peel yöntemi yüz, boyun, dekolte bölgesi ve vücudun farklı bölgelerinde kullanılır. Cildin mat, cansız görünümünü düzeltir, leke, sivilce izi gibi sorunların görünümünü azaltır, ve cildin gençleşmesini amaçlayan bireyler için ideal bir çözüm sunar.
green peel tedavisi nüket eroğlu

Hangi Durumlarda Green Peel Uygulanır?

Problemli, sivilceye ve siyah nokta oluşumuna meyilli ciltlerde,

Yağlı, geniş gözenekli ciltlerde,

Kan dolaşımı kötü, soluk ciltlerde,

Güneşten hasar görmüş ve kalınlaşmış ciltlerde,

Genel olarak cildin gençleşmesi, canlanması ve yenilenmesi.

İçinde kimyasal ve sentetik madde bulunmadığı için, Green Peel’ de hafif bir kızarıklık dışında hemen hemen hiçbir yan etki oluşmaz. İlk olarak Almanya’da Dr. Christene Schrammek tarafından uygulanmıştır. 40 yılı aşkın süredir de geliştirilerek başta Almanya, Amerika, İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Japonya, Kore olmak üzere 40’ın üzerinde ülkede ve son yıllarda da ülkemizde kullanılmaktadır.

Doğanın yardımını almış bu bitkisel yöntemle, özellikle akneli ve akneye meyilli, yağlı ciltlerde Dr. Nüket Eroğlu kliniğinde aylık Green Peel Energy bakımlarıyla bir nefes aldırmak ve ışıltı katmak mümkündür.

Green Peel, doğal içeriklerle cilt yenileme ve gençleştirme amacı taşıyan etkili bir yöntemdir. Ancak her estetik prosedürde olduğu gibi, bu yöntemi kullanmadan önce bir uzmanla görüşmek önemlidir. Kliniğimizde, Green Peel hakkında daha fazla bilgi alabilir ve kişisel ihtiyaçlarınıza uygun bir plan oluşturabilirsiniz.

Bize Ulaşın