E-Mail

info@nuketeroglu.com

بريد إلكتروني

info@nuketeroglu.com

Téléphone

90 530 857 19 01

HydraFacial

HydraFacial nedir?

HydraFacial nedir Hydra Facial cilt temizliği yaparken aynı anda nemlendiren ve ciltteki problemleri azaltan bir antiaging bakım sistemidir. Basınçla püskürtülen vakumlu bir başlıkla ölü dokular aspire edilerek temizlenirken, aynı başlıkla cilde antioksidanlar, peptidler ve hyaluronik asit pompalanarak cilt yenilenir. Cilde kazandırdıkları:
 1. Detoksifikasyon
 2. Rejüvenasyon
 3. Koruma
HydraFacial faydalarıHydraFacial dört aşamadan oluşan vortex- fusion teknolojisi ile yapılan cilt bakım yöntemine verilen isimdir. Bakım sonrası cilt problemine göre mavi ya da kırmızı LED tedavisi uygulanır. Cilde uygulanan serumlarla cildi aynı anda hem temizlemeye hem de nem kazandırmaya olanak sağlayan bir yöntemdir. Gerekli görülen durumlarda elmas başlık ile peeling seçeneğinin ve mavi-kırmızı ışık uygulamalarının da aynı seansta tedaviye eklenebilmesi ise diğer uygulamalardan ayırt edici özelliğini oluşturmaktadır. Tüm cilt tipleri için uygun olan HydraFacial en hassas cilt tiplerinde bile güvenle kullanılabilmektedir.HD yani yüksek çözünürlük teknolojisi ile çalışan bu yöntem, bu sayede sağlam dokulara hiçbir zarar vermemektedir. Ortalama 20 dakika süren HydraFacial, iki saatlik buharlı normal bir cilt bakımı gibi ciltte tahribat ve komedonpres izi bırakmaz.HydraFacial adını nem almaya sebep olmak anlamına gelen hidrat kelimesinden alır. Nemlendirme özelliği, HydraFacial’ ı diğer tüm cilt yüzeyini yenileme işlemlerinden ayırır. HydraFacial temizleyici ve nemlendirici cilt solüsyonlarıyla, cilde uygun serumlarıyla yeni cildi temizlerken aynı zamanda ölü deri hücrelerini ve kirleri yok edebilir. Tedavi yumuşatıcı, besleyici, koruyucu ve temizleyicidir.HydraFacial Neden İyidir?Hidrasyon, sağlıklı ve ışıldayan cilt için olmazsa olmazdır. Cilt tahrişinin, yaşlanma belirtilerini arttırdığı kanıtlanmıştır. Hydra Facialcilde nem veren ve tahrişe sebep olmayan bir tedavidir.Aşamaları nelerdir?Temizleme: Cilt vakumlanarak derinlemesine temizlenir.Hydrapeeling: Peeling işlemi normal prosedürde vakum ve sıvı kullanılarak yapılır. Leke, akne izi ve kalın-gözenekli ciltlerde, tahrişe yol açmadan, elmas başlıklar kullanılarak cildin üst tabaklarının mikrodermabrazyonu sağlanır.Serum İnfüzyonu: Cilt problemine göre sivilcelere, lekelere yada kırışıklıklara uygun serumlar uygulanır. İnce kırışıklıklar ve kuru cilt için hyaluronik asit içeren, siyah ve beyaz noktalar (açık-kapalı komedonlar), aşırı yağ ve genişlemiş gözenekler bulunan T bölgesi için yağ dengeleyici serum uygulaması yapılır. HydraFacial tedavisi nedir Nemlendirme: Özel spiral dizaynı sayesinde nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar, hyaluronik asit ve peptidler cilde uygulanır.Led Terapi: Sivilceler için mavi; ince kırışıklıklar için kırmızı led tedavisi yapılır. Mavi ışık bakterilere etki ederken porları temizler. Kırmızı ışık elastin-kollajen lifleri uyararak yenilerini sentezletmeye yardımcı olur.HydraFacial Sonrası SonuçlarBirçok insan, sadece bir tedaviden sonra bile ciltte gözle görülür bir arınma ve pürüzsüz, ışıldayan cilt tonu elde ettiklerini bildirmektedir. Cildin yumuşaması ve hidrasyon etkisi 5-8 gün arasında bir süre boyunca hatta daha uzun sürebilir. 6 seans tedaviden sonra, kırışıklıkların, çizgilerin, deri pigmentindeki artışın etkisi görülebilir.Hangi durumlarda kullanılır?
 • Tıkalı ve genişlemiş gözenekler, siyah noktalar
 • Kuru nemsiz cilde nem kazandırmak
 • Güneş hasarı
 • İnce çizgiler
 • Renk düzensizlikleri
 • Akne
Hydradermabrazyon yöntemi ilk defa cilt temizleme, soyma, yenileme, nemlendirme, antioksidan koruma, akne tedavisi işlemlerinin kombine edildiği sistemdir. Daha aydınlık, güzel ve genç bir cilde konforlu bir şekilde ulaşmayı sağlayan sıvı-mikrodermabrazyon teknolojisi HydraFacial ile cilt kırışıklıkları, yüzeyel cilt lekeleri, yağlı cilt problemleri ve akne tedavisinde kullanılır.Rutin cilt bakımından farkı nedir? HydraFacial gençleştirme tedavisi Diğer cilt bakım ve estetik uygulamalar gibi cildi sıkılaştıran, lekeleri gideren, ince kırışıklıkları açan, aknelerin yüzde oluşturduğu derin izleri ortadan kaldıran bir yöntemdir ancak, Hydrafacial yönteminde durum biraz daha farklıdır. Soyma işleminin uygulandığı işlem son teknolojik cihaz olması, ABD sağlık bakanlığından onaylı olması ve kısa sürede sonuca ulaştıran bir cilt bakım yöntemidir.
 • Acısız, ağrısızdır.
 • Temizleme, besleme ve koruma biraradadır.
 • Her cilt rengine ve tipine, yaz ve kış uygulanabilir.
 • Elle temizleme veya komedonpreslerin yol açtığı tahriş olmaz.
 • Çok kısa sürer. (ortalama 35 dakika)

Bize Ulaşın