E-Mail

info@nuketeroglu.com

بريد إلكتروني

info@nuketeroglu.com

Téléphone

90 530 857 19 01

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

Profesyonel Yaklaşımla Sağlıklı ve Görünüşünüzü İyileştiren Bakım

Cildiniz, dış etkenlere, yaşlanma sürecine ve yaşam tarzına maruz kalarak zamanla yıpranabilir. Medikal cilt bakımı, cildin sağlığını ve görünümünü iyileştirmek amacıyla geliştirilen profesyonel bir yaklaşımdır. Bu medikal bakım yöntemi, cildin ihtiyaçlarını dikkate alarak özel tedavilerle cildi canlandırır, yeniler ve gençleştirir.

Medikal cilt bakımı cildin problemine yönelik profesyonel ürünler seçilerek temizlenmesi ve desteklenmesi işlemidir. Birçok cilt probleminin başarılı bir şekilde çözümlenmesini sağlamak amacıyla cilt bakımı yapılır. Merkezimizde gerçek anlamda teknik eğitim almış olan uzman estetisyenler tarafından ileri seviye cilt bakımı işlemleri uygulanmaktadır.

Medikal cilt bakımı uygulamaları, öncelikle cilt analizi ve kişisel ihtiyaçların belirlenmesi ile başlar. Uzmanlar, cilt tipinizi, sorunları ve hedeflerinizi değerlendirerek size özel bir tedavi planı oluşturur. Bu plan kapsamında medikal derecede etkili içerikler kullanılarak cildinize özel tedaviler uygulanır.

Hangi Sorunlar İçin Kullanılır?

Medikal cilt bakımı, cilt problemlerinin tedavisinde geniş bir yelpazede etkilidir. Akne, leke, sivilce izleri, ince çizgi ve kırışıklıklar, cilt tonu eşitsizliği gibi birçok sorunun tedavisinde kullanılabilir. Aynı zamanda cildi gençleştirmek, canlandırmak ve tazelemek isteyenler için de ideal bir seçenektir.

Medikal cilt bakımı, uzman estetik doktorlar gibi profesyoneller tarafından planlanan ve uzman estetisyenler tarafından uygulanan özelleştirilmiş cilt tedavilerini içerir. Bu tedaviler, cildin ihtiyaçlarına göre belirlenir ve genellikle medikal ve yüksek derecede etkili aktif bileşenler kullanılarak gerçekleştirilir. Bu sayede cilt, sağlığına kavuşurken daha genç ve taze bir görünüm kazanır.

Epidermiste çok sayıda aquaporin (derialtı sulama kanalları) olduğu keşfedilmiştir. Ciltteki ölü tabakanın giderilerek aquaporinlerin açılmasıyla dermis ile epidermis arasındaki su akışı artar. Böylece epidermis daha nemli, esnek, yumuşak ve parlak bir hale gelir. Aquaporinler yaşla birlikte azalır, bunun anlamı yaşla beraber cildin su tutuculuğunun azalmasıdır.

Testler, profesyonel cilt bakımı uygulamasından birkaç saat sonra ciltteki nem oranında %80 artma olduğunu kanıtlamaktadır.

Etkin ajanlar tarafından yoğunlaştırılmış cilt bakım ürünleri kimyasal koruyucu içermezler. Bu nedenle de özelliklerini ve etkinlik potansiyellerini kaybetmezler. Zararlı çevresel etkenlere karşı hücre yüzeyini korurlar. Doğal olan bu ürünlerin hepsi cilt tarafından çok iyi tolere edilir.

Medikal Cilt Bakımı Basamakları Nelerdir?

Medikal Cilt Bakımı, başlamadan cilt analizi yapılır. Cilt analizi sonucu cilt tipi ve problemler belirlenir ve cilt tipine yönelik uygulanacak profesyonel medikal ürünler seçilir. Kullanılacak ürünler belirlendikten sonra aşağıda aşamaları verilen cilt bakımına başlanır:

 1. Cilt uygun temizleyiciler (süt, jel, vs.) kullanılarak yağ, makyaj atığı vs. temizlenir.
 2. Cildi ölü hücrelerden arındırıp, hücre yenilenmesini aktive etmek için jojoba granülleri içeren medikal peeling uygulaması yapılır.
 3. Cildin gözeneklerini açmak ve cildi yumuşatmak için buhar uygulanır.
 4. Ciltteki siyah noktalar (komedonlar) vakum veya komedon pres ile temizlenir.
 5. Temizleme işleminden sonra cilt dezenfekte edilir.
 6. Cilt tipine ve ihtiyacına göre deniz ipeği,kolajen hidrolizat, hyaluronic acid,escin ,kahverengi deniz yosunu gibi cildi onaran, hücre yenilenmesini sağlayan aktif bileşenler içeren serum ve ampüller cilde uygulanır.
 7. Daha sonra cilt tipine göre belirlenen ginseng, bisabolol, kaolin ve azulen gibi aktif maddeler içeren maske cilde uygulanır.
 8. Uygulanan maske temizlenir, cildi dengelemek, ph değerini korumak, cildi sakinleştirip pürüzsüzleştirmek için huş ağacı, papatya, şerbetci otu, kantaron gibi doğal özler içeren medikal tonik ile gözenekler sıkılaştırılır ve son olarak nemlendirici krem ile cilt rahatlatılır.

Medikal Cilt Bakımı Sonrasında Öneriler Nelerdir?

Cilt, vücut için çok önemli bir nem deposudur. Dermis vücuttaki suyun %15-18’ini içermesi sayesinde yaşamsal bir rol oynar. Dermis, bu işlevi cildimizin su tutmasını destekleyerek ve suyun buharlaşmasını engelleyerek sağlar. Genel kural olarak da nemlendiricilerin yüz ve vücut halen nemliyken kullanılması vücuttaki nemi hapsetmektedir. Cilt bakımı uygulaması ardından banyo sonrası yüz ve vücut düzenli olarak kremlenmelidir.

Medikal Cilt Bakımı, sonrasında UV ışınlarının verdiği hasarı önlemek için yüksek faktörlü güneş koruyucular kullanılmalıdır. Normal ciltlere sahip kişilerin bilhassa foto yaşlanma ve hasarı için tedavi edici ürünler kullanması önerilir.

– Kuru ciltlerde;

Kurutucu ve alkol içeren ürünler ciltten nemi söküp atacağı için tercih edilmemelidir. Krem bazlı, kakao yağı, lanolin içeren sabunlardan uzak durulmalı, losyon şeklinde suyu çekip tutan (fucogel, sfingolipid, aquafilin, seramid) maddeler içeren nemlendiriciler tercih edilmelidir.

Sfingolipidler, cildimizin kalitesini belirleyen cilt altı yağlarının özel bir çeşididir. Seramidler başta olmak üzere tüm yağların üretimini hızlandırarak cilt bakımı sonrası etkinin uzun süreli olmasını sağlarlar.

Aquafilnler, aquaporinlerin aktif sentezini uyarır ve cilt tabakaları arasında su dolaşımını arttırır. Seramidler, hücreler arası dolguların yeniden yapılandırır. Organize olmuş katmanlar sayesinde, suyu dışarı geçirmezler ve nemin ciltte tutulmasına yardımcı olurlar. Cildin koruyucu tabakalarının yapılandırılmasını kolaylaştıran ve cildin kurumasını engelleyen onarım ürünleridir. Sonuç olarak ciltteki esnekliği ve pürüzsüzlüğü arttırırlar.

– Hassas ciltlerde;

Çok kısa sürede tepki verdikleri için özel cilt bakımı yapılmalıdır. Bu tip ciltlerde kırmızı lekelerin oluşması, hızla kızarma, ani ödem gibi problemler yüzünden özel bakımlar yapılmalıdır. Yumuşak sabun içermeyen nazik likit bir temizleme sütü sonrası hyaluronik asit gibi ürünlerle formüle edilmiş nem kaybını azaltan nemlendiriciler kullanılmalıdır.

Fitoserumlar, temel yağ konsantrasyonları ve kromatik maskeler sayesinde en zor cilt tiplerinde bile problemleri tam olarak çözebilmektedir. Venotonik etkileri nedeniyle kılcal damarlar üzerinde etkili olup ciltteki kızarıklıkların ve kırmızı lekelerin hoş olmayan görünümlerini de giderebilmektedirler. Hassas ciltlerde mutlaka UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyucu SPF 50-90 arası bir koruyucu dışarıya çıkmadan önce uygulanmalıdır.

– Yağlı ciltlerde;

Özgün yağ bağlayıcı likit veya jel şeklinde temizleyiciler tercih edilmelidir. Ergenlik çağındaki gençlerde görülen hormon değişiklikleri nedeniyle yağlı ve akneye yatkın cildin temizliği ve doktor tarafından önerilen cilt bakımı sonrası tavsiye edilen ürünlerin düzenli kullanılması çok önemlidir.

Büyük ölçüde seborik sekresyon sıkıntısı yaşayan bazı ciltlerde engellenmiş drenaj yolları oluşur ve siyah nokta görünümlerinin, kistlerin ve lekelerin bir sonucu olarak şiddetli kızarıklıklar oluşabilir. Bu nedenle cildi temizlemek, kontrol etmek ve cilt dengesini yeniden oluşturmak gereklidir.

Bu ürünler parfüm ve hiç kimyasal madde içermeyen formüllerle üretilmiştir. Bu sayede en hassas ciltlerde bile maksimum tolerans ve uyumluluk elde edilmiştir.
Medikal Cilt Bakımı nedir ve nasıl uygulanır
Yağlı cilt ürünleri doğal bakteriostatik (bakteri üremesini durdurucu) özellik taşır. Bu sayede cilt bakımı sonrası bakteri ve mantarların çoğalmasını durdurur, tüm cilt problemlerine karşı savaşır: hipersebore, hiperkeratozis, iltihaplanma ve bakteriler. Sebum üretimini azaltır ve tahriş edici yağ asitlerinin üretimini engeller. Erkek steroid hormonunun aktifliğini kontrol eden biyodekstrol, erkek steroid hormonlarına bağlanarak, hormonun sebase bezlerin içindeki çözünürlüğünü değiştirir.

Dul avrat otu, polifenol içeriği sayesinde anti-seboreik ve antibakteriyel özellikleri olan bir bitkidir. Biotinin görevlerinden biri sebum üretimini kontrol etmektir. Ürünlerin içeriğinde olması gerçek bir cilt temizliği ve ciltte denge oluşturma imkanı verir. Yavaş yavaş cildin PH dengesini ayarlar ve siyah nokta oluşumunu engeller. Yağlı cilt için kullanılan maske, güçlü fito kompleksler ve yumuşak kil kombinasyonu şeklinde geliştirilmiştir ve cildi arındırmanızı, temizlemenizi sağlar

 • Yağ içermeyen (oil-free) güneşten koruyucular tercih edilmelidir.
 • Cildin fazla parlak görünümünden dolayı, yağı kurutmak için sert sabun, alkol, fırça, kese kullanılmamalıdır.
 • Medikal cilt bakımı ayda 2 kezden fazla yapılmamalıdır.
 • Karma cilt; kozmetik olarak T bölgesi; yüzün yağlı alanları olan yanaklar, alın burun ve çene daha fazla yağlıyken diğer alanlarda kuruluk gözlenir.
 • Normal karma ciltler için kullanılan cilt bakımı temizleme ürünleri, yanaklar için nazik diğer bölgelerde daha sert etkililerdir. Tüm yüze uygulanan nemlendirici T bölgesinde sivilceye yol açabilir.

Etkisi Hemen Görülür Mü?

Profesyonel medikal bakımlar çok kısa sürede pozitif etkiler göstermektedir. Kürün ilk seanslarından itibaren ciltte fark edilebilen etki bırakırlar. Cilt katmanları cilt bakımı sayesinde daha çok temizlenmiş ve iyi beslenmiş olmaktan dolayı ışıl ışıl parlar.

Gerçek Bir Anti-Aging: Havyar Bakımı

Havyar nadir bulunan ve çok değerli bir maddedir. Taze hücrelerin zenginliğini taşır. VITELLUS Latince “vita” yani hayat sözcüğünden türetilmiştir. Havyar hücrelerinin şaşırtıcı etkileri vardır. Vitellus, tüm yaşayan organizmaların hücre zarlarının vazgeçilmez bileşenleri fosfolipid ve fosfoprotein içerir. Cilt dokusu tarafından emildikten sonra, taze hücreler hücre sentezini uyarır: Kolajen sentezini arttırır, bu da cildin sıkılığını ve elastikiyetini arttırır. Havyar ile yapılan cilt bakımı, havyarın ciltteki tüm faydalarını kullanarak erken yaşlanmaya karşı savaşır. Cildin ana hatlarında bulunması gereken “Nemlendirme, Beslenme, Sıkılaştırma” gibi gereksinimler bu 3 aşamalı bakımda bulunmaktadır ve hücre metabolizmasının en derininden itibaren uyarılmasını ve daha genç görünümlü bir cilt için temel besinlerin teminini sağlar.

Havyar, içerdiği yaşamsal kaynaklarla cildinizin yeniden yapılanmasını hızlandırır. Nemlendirici, besleyici ve sıkılaştırıcı içeriklerle zenginleştirilen bu serum cildinizin doğal mekanizmasını güçlendiren ve yaşlanma belirtilerini azaltan bir etki gösterir. Kimyasal koruyucu ve parfüm içermeyen formülüyle çok hassas ciltlere bile uyum sağlar.

Hafif ve kadifemsi yapısı sayesinde bu sıvı cildinize çok hoş bir his verir. Parlak bir görüntü bırakmadan cilt tarafından kolayca emilir.

Medikal cilt bakımı, cildin sağlığını ve görünümünü iyileştirmek için profesyonel bir yaklaşımdır. Uzmanlar tarafından özelleştirilen tedavilerle cildinizin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunulur. Her estetik prosedürde olduğu gibi, bu yöntemi kullanmadan önce bir uzmanla görüşmek önemlidir. Kliniğimizde, medikal cilt bakımı hakkında daha fazla bilgi alabilir ve kişisel ihtiyaçlarınıza uygun bir plan oluşturabilirsiniz.

Bize Ulaşın