E-Mail

info@nuketeroglu.com

بريد إلكتروني

info@nuketeroglu.com

Téléphone

90 530 857 19 01

Morpheus8

Morpheus8 Nedir?

Morpheus8 tedavisi nedir Morpheus, farklı mikro iğne konfigürasyonlarına sahip dört fraksiyonel başlık ile farklı klinik problemlere çözüm sunan bir teknolojidir.
 • Prime 12 pin,
 • Resurfacing 24 pin,
 • Morpheus8 24 pin,
 • Body 40 pin.
Morpheus8, yüksek teknolojik özel başlıklar ve altın iğneler ile yapılan fraksiyonel radyofrekans uygulaması son yıllarda estetik bir görünüm ve cilt yenileme alanında oldukça tercih edilen bir cilt gençleştirme uygulamasıdır. Morpheus8, 8 mm (0.5mm – 7 mm + 1 mm termal profil) derinliğe kadar inebilen mevcut en derin fraksiyonel tedavi prosedürüdür. ABD Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan FDA tarafından kabul edilmiş olan bu işlem, gıdı ve çene gibi bölgelerde kullanıldığında çene kontürünü çıkarır, bıçak altına yatmadan yüz bölgesini kolay, hızlı ve konforlu şekilde yeniden yapılandırır. Morpheus8 tedavisi sonrasıMorpheus8, diğer altın iğne cihazlarından farklı olarak, daha derin dokulara daha güçlü bir enerji ile etki ederek cildi tepeden tırnağa ‘total olarak’ onarır ve yeniden yapılandırır. Cilt yüzeyi, cilt orta tabakası ve cilt altı kontrollü ve konforlu biçimde hasarlanarak anında fark edilebilen canlı ve parlak bir cilt görünümü sağlanır. Ameliyatsız bir yüz gençleştirme ve germe işlemidir. Bu yöntemle sadece yüz değil boyun, dekolte, kol içleri, bacak içleri ve popoda cilt germe ve yenileme yapılırken sellülitler de giderilir.Morpheus8 tedavisi dr. nüket eroğluMorpheus8, yaş almaya bağlı olarak, genetik ve çevresel faktörlerden kaynaklanan ciltte oluşmuş deformasyonların görünümünü azaltmak, cildi olduğundan daha canlı, parlak göstermek ve gençleştirmek amacıyla uygulanır. Seans uygulamasının sayısına bağlı olarak etkisi değişebilir. Hedeflenen cilt görünümüne kaç seansta ulaşılabileceği, ciltteki kırışıklık, sarkıklık, akne izi, leke, sellülit gibi problemlerin seviyesine bağlıdır.Morpheus8,  hem yüz hem de vücudun farklı bölgelerinde cerrahi girişim gerektirmeden oldukça etkili olan bir tedavidir. Hastalar sosyal hayattan kopmadan, çok kısa bir vakit ayırarak bu yöntemi gerçekleştirebilir.Morpheus8, cildin tüm  katmanlarına enerji göndererek  kontrollü bir travma yaratır. Bu sayede vücuttaki iyileşme süreçleri uyarılarak fibroblast stimülasyonu tetiklenerek doğal kollajen yapımı artış gösterir. Kollajen yapımı uyarıldığında ve üretimi arttığında kırışıklıklar ve yara izleri çok çabuk iyileşir; cilt kendini yeniler ve gençleşir. Etkisi hemen görülen uygulama 28. günde daha da belirginleşen bir cilt gerilmesi ve gençleşme ile  nihai sonuca ulaşır. Morpheus8 tedavisi hakkında bilmeniz gerekenler Morpheus8, kullanım alanı oldukça geniştir. Şu şekilde sıralanabilir:
 1. Sarkmış cilt görünümü (Yüz, kol, bacak, karın, popo)
 2. Geniş gözenekler
 3. Akne izleri
 4. Göz çevresi kırışıklık ve morlukları
 5. Çatlaklar
 6. Sellülit

Morpheus8 Uygulaması Nasıl Yapılır?

Morpheus8, birçok cilt gençleştirme ve düzeltme tekniğine nazaran daha acısız bir uygulamadır. Hafif lastik çarpması hissi dışında bir şey hissedilmez. Kısa bir süre içinde gerçekleştirilmesi, sonucun hemen görülmesi, sosyal hayattan uzaklaşmaya sebep olmaması, hiçbir cerrahi müdahalede bulunulmaması bu tekniğin özellikle son yıllarda popüler bir cilt germe ve gençleştirme tekniği olmasına yol açmıştır.Tedavi planlandıktan sonra randevu günü Morpheus8 uygulamasının yapılacağı bölge temizlenir ve lokal anestezik krem uygulanır. Sonrasında fraksiyonel radyofrekans veren iğne uçları yardımı ile cilt altına yüksek frekanslı radyo dalgaları verilir. İşlemden sonra bir miktar kızarıklık oluşmakla birlikte ısa bir süre sonra kendiliğinden kaybolur. Uygulama sonrası gündelik hayata hemen dönülebilir.

Morpheus8 Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Morpheus8,  ameliyatsız ve hızlı uygulanabilen bir cilt yenileme ve gençleştirme uygulamasıdır. Hastalara sağladığı avantaj şu şekilde sıralanabilir:
 1. Uygulama sonrası olumlu etkiler hemen gözlemlenir.
 2. Hasta işlemden rutin faaliyetlerine dönebilir.
 3. Cilt yenileme ve kusurları gidermek konusunda çok sayıda bilimsel çalışmalarla desteklenmiştir.
 4. Uygulama sonrası oluşan kızarıklıklar kısa süre geçer.
 5. Her türlü cilt tipine ve ten rengi çok koyu olmayan kişilere uygulanabilir.
 6. Cerrahi girişimler içermediğinden ve kısa sürdüğünden dolayı hasta konforu ön plandadır.

Morpheus8’in Etkisi Ne Kadar Sürer?

Morpheus8 uygulaması ciltte doğal kollajen yapımını artırarak etki eder. Bundan dolayı sonucu kalıcıdır. Ancak yaşlandıkça ciltteki kollajen tekrar azalmaya devam edeceği için yılda bir 1 seans uygulamaya devam etmek sonucun korunması için çok faydalı olacaktır.

Morpheus8 Uygulaması Sonrasında Ne Yapılmalıdır?

Morpheus8 uygulaması sonrasında tedavi edilen bölge bol miktarda medikal ürünler ile nemlendirilmeli ve yüksek faktörlü güneş koruma kremleri kullanılmalıdır. Morpheus8 BodyMorpheus8 Body, derin 8mm sellülit çukurlarının giderilmesi ve cildin gençleştirilmesi için subdermal yağ dokusunun yeniden yapılanmasını sağlayan ilk ve tek FDA onaylı yüksek teknolojidir. Morphheus8, kollajeni yeniden şekillendirmek ve adipoz dokuyu koagüle etmek için tasarlanmış, minimal invaziv bir Subdermal Yağ Yeniden Modelleme Yöntemidir (SARD).

Bize Ulaşın