E-Mail

info@nuketeroglu.com

بريد إلكتروني

info@nuketeroglu.com

Téléphone

90 530 857 19 01

Saç Kök Hücre

saç kök hücre tedavisi

GCell Otolog Doku Süspansiyonu – Microgreft Nedir?

GCell® Otolog Doku Süspansiyonu – Microgreft; saçlı deri yenileme terapisine dayanan güvenli ve etkili yeni bir tekniktir. Bu teknikte, saçlı derinin ve dokuların yenilenmesi için kişinin kendi (otolog) hücrelerinden oluşan bir doku süspansiyonu kullanılır. GCell®, hastaların enseden alınan saçlı derinin klinik ortamında klonlanarak ihtiyaç olan bölgeye uygulanması için özel olarak üretilmiş bir cihazdır. Böylece uygulama yapılan bölgede progenitor (öncül) hücrelerin sayısının artışı sağlanır.

Bu teknik, saçlı derideki folikül hücrelerinin ve bunlara destek olan kök hücre ve destek hücrelerinin varlığını içeren birçok klinik çalışmanın sonucunda oluşturulmuştur. Mikrogreftler alınarak hücrelerin toplanması, doku süspansiyonu haline getirilmesi, homojenize edilmesi ve ardından aktive edilmesi işlemlerinin tamamı birbirini takip eden fiziksel süreçlerle tamamlanır.

Uygulama Ne Amaçla Yapılır?

Kişinin mevcut saçını korumak ve canlandırmak
Uzun ancak zayıf saçları kalınlaştırıp güçlendirmek
Çok sayıda tüysü saç teli olanlarda da saç tellerini kalınlaştırarak hacimli ve daha gür saçlı bir görüntüye sahip olmaya yardımcı olmak
Saçlı derinin altında kalan inaktif saç hücrelerini aktif hale getirerek saçlı derinin üzerine çıkarmak
Saç ekimi için de hem hazırlık tedavisi görevi görürken, hem de saç ekimi sırasında veya ekimden bir süre sonra da uygulanarak saç ekiminin başarısını arttırır.

Uygulama Süresi Ne Kadardır?

GCell® Otolog Doku Süspansiyonu – Microgreft Prosedürü klinik ortamda lokal anestezi kullanılarak mikrogreftler alınmasıyla başlar. Saçlı dokudan alınan doku örnekleri GCell® kiti içine yerleştirilir ve yaklaşık 5 dakika boyunca işlemden geçirilir. Sonrasında mezoterapik olarak ihtiyaç duyulan bölgeye enjeksiyon işlemi yaklaşık 30 dk içinde gerçekleştirilir.

Uygulama Sonrası Gündelik Aktivitelere Ne Zaman Dönülür?

GCell® Otolog Doku Süspansiyonu – Microgreft oldukça konforlu bir uygulamadır. Kişiler uygulama sonrasında günlük yaşamlarına rahatlıkla devam edebilirler.

Kaç Seans Uygulanır?

GCell® Otolog Doku Süspansiyonu uygulaması tek seanstır.

Etki Ne Zaman Görülür?

İşlemin hemen ardından saç köklerini besleyen kılcal damarların yenilenmesiyle beslenen doku, içine eklenmiş olan progenitör hücrelerin de etkisiyle iyileşmeye başlar. Şaç foliküllerinin yenilenmesiyle başlayan sürecin etkileri 3-4 ay içinde daha net olarak görülmeye başlanır.  Ancak görsel olarak fark edilebilen etki yaklaşık 6 ay sonra elde edilir.

Yan Etkisi Var Mıdır?

GCell® Otolog Doku Süspansiyonu – Microgreft uygulamasında kişinin kendi dokusu kullanıldığı için alerji gibi zararlı bir yan etki beklenmez. Vücut kendi dokusuna kolayca uyum sağlar.

Bu uygulama, ince telli saçların güçlenmesini ve çıkmayan tüycük gibi saç tellerinin normal döngüsüne dönmesini sağlar. Saçın sıklık ve kalınlık kalitesini de arttırdığı için saç dökülmesini önler ve saç yoğunluğunu normal seyrine getirir. Ayrıca yeni saç oluşumunu tetikleyerek çok daha iyi bir görüntü elde edilmesini sağlar.

Saç Ekiminin Yerine Kullanılır Mı?

GCell® Otolog Doku Süspansiyonu – Microgreft uygulaması saç ekme süreçleri öncesinde ya da sonrasında da kullanılabilinir ancak alternatif değildir. Saç ekiminde iyileşme süresini kısaltır, bu hızlı bir şekilde etkili sonuçlara ulaşılmasını sağlar, komplikasyonları en aza indirir.
G-cell mikrograft teknolojisi nedir
G-cell mikrograft teknolojisi, minimum manipülasyona sahip bir otolog doku süspansiyon yöntemidir. Ortopedi, dermatoloji, kozmetik jinekoloji, estetik ve saç dökülmesi dahil olmak üzere çok çeşitli tıbbi kullanıma sahiptir. Otolog terapi, bir bireyin vücut dışında işlenen ve donöre yeniden katılan hücrelerini veya dokularını kullanan terapötik bir müdahaledir. G-cell teknolojisi, doktorların ‘kök hücre yenileyici” tıp prosedürlerini etkili bir şekilde kullanmasına olanak tanır.

Yüz şekillendirme, dudak büyütme, yüz gençleştirme ve akne izleri dahil yüz yaraları için kullanılan G-cell otolog süspansiyon tedavisi kırışıklıklar ve akne izleri için kullanılan otolog insan fibroblastlarını kullanır. Cilt gençleştirme, göz altı koyu halkalar, çatlaklar ve benzeri bölgeler için kullanılan “otolog trombositten zengin plazma”, bireyin kendi hücrelerini veya dokularını kullanan bir rejeneratif tıptır.

Kök Hücre Tedavisi ile Sağlınızı ve Gençliğinizi Koruyabilirsiniz. Kök hücreler yaşlandıkça, yenilenme yetenekleri bozulur ve çeşitli hücre tiplerine farklılaşma yetenekleri azalır. Mevcut kök hücre anlayışına dayanarak, yaşlanma etkisini yavaşlatmak, sağlığı ve uzun ömürlülüğü iyileştirmek için müdahaleler tasarlamak ve test etmek mümkündür. Kök hücre yetmezliğinin, yaşlanma sırasında sağlıkta bir düşüşe katkıda bulunduğuna inanılmaktadır.

Hücre replasman tedavisi yoluyla kök hücreleri indüklemek ve farklılaştırmak için etkili yöntemlerin geliştirilmesi, dejeneratif yaşlanmanın tedavisi için heyecan verici bir yol sağlamaktadır. Deri kök hücrelerine otolog kaynaklardan erişilebildiğinden ve immünolojik profilleri benzersiz olduğundan, terapötik yaklaşımlar için idealdirler.

Yüz gençleştirmeye yönelik otolog yağ aşılama, yüze hacim kazandırır, cilt tonusunu ve dokuyu iyileştirerek cildi canlandırır.

Yüzdeki yaşa bağlı değişiklikler;

  • Alın, temporal ve supraorbital boşluk,
  • Alt kapak çizgisi, derin nazojugal oluk,
  • Nazolabial kıvrım, marionet çizgileri,
  • Gıdılar, sönük dudaklar,
  • Zayıf çene ve çene konturu ile ele alınabilir veya kamufle edilebilir.

G-Cell Otolog Süspansiyon Tedavisinin Amacı Nedir?

G-cell Otolog Süspansiyon tedavisi yaşlanan yüzü ve yara izlerini tedavi etmektedir. Lekeleri tedavi ederek cilt görünümünü düzenler ve cilt tonunu eşitler. Cildi ipeksi bir ışıltı ve sağlıklı bir parlaklık sağlar.

Süre ve Seans Sayısı Nedir?

G-cell Otolog süspansiyon tedavisi kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Donör hücrelerin dokunun sağlıklı bölgesinden alınması için sadece küçük bir alan gereklidir. G-cell uygulaması tek seanslık bir işlemdir.

Yan Etkileri Nelerdir?

Yaygın yanık izleri, keloid oluşumu öyküsü, koagülopati, lipid metabolik bozuklukları olan kişilere önerilmez. Şiddetli kronik hastalık, derin ven trombozu ve pulmoner emboli olan kişiler için de yan etkiler olabilir. Tedavi öncesi mutlaka doktorunuza danışınız.

“Gelişen teknolojiyle birlikte sağlıkta ve medikal estetikte devrim niteliğinde tedavi yöntemlerine ulaşılmaktadır. La Donna Estetik ve Güzellik Merkezi bu teknolojilerden biri olan G-cell otolog süspansiyon tedavisini tek seansla uygulayarak yüze hedeflenen hacmi geri kazandırmaktadır.”

Bize Ulaşın