E-Mail

info@nuketeroglu.com

بريد إلكتروني

info@nuketeroglu.com

Thermage FLX: Nedir, Faydaları & Sonuçları

thermage flx nedir

Cildinizde muhteşem bir değişim yaratacak, cerrahi olmayan yeni nesil bir tedaviyle tanışın: Thermage FXL!

Thermage FLX, hızlı ve etkili bir şekilde cildi pürüzsüzleştirmeye, sıkılaştırmaya ve şekillendirmeye yardımcı olmak için ters termal gradyan kullanan monopolar, kapasitif olarak eşleştirilmiş dünyadaki en etkin radyofrekans sistemidir.  Yüksek teknoloji ürünü vibrasyonlu ve özel soğutma aparatlı başlıkları ile radyofrekans enerjisininin çok daha güçlü bir şekilde derin dokulara inmesini sağlar. Ameliyatsız yüz germe teknikleri arasında en gelişmiş ve efektif olanıdır.

Bu yenilikçi terapi hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, sizin için detaylı bir yazı hazırladık. Cildinizi baştan yaratacak Thermage FLX’i yakından tanımak için okumaya devam edin!

Thermage FLX Nedir?

Thermage FLX, lazer ve enerji bazlı, invaziv olmayan, cilt sıkılaştırmaya yönelik son teknoloji ürünü, dördüncü nesil bir sistemdir. Thermage FLX, cilt sıkılaşmasını sağlamak ve yeni kollajen oluşumunu teşvik etmek için monopolar radyofrekans enerjisini kullanır. Önceki nesil Thermage ve piyasadaki diğer cihazlarla karşılaştırıldığında Thermage FLX, yenilikçi enerji dağıtım sistemi ve konforlu vibrasyon yaratan darbeleri teknolojisiyle daha iyi sonuçlar ve daha fazla konfor sağlar.

Thermage FLX Nasıl Çalışıyor?

Ciltteki sağlıklı kolajen ve elastik liflerin kaybı, cilt kalınlığının, kuvvetinin, tonusunun ve esnekliğinin kaybına sebep olur. Gençlik hatları yıllar geçtikçe yavaş yavaş değişir, ciltte gevşeklik ve sarkmalar gelişir.

Thermage FLX, tedaviyi takip eden aylarda yeni kolajen üretimini teşvik etmek için radyofrekans enerjisini cildin derin katmanlarına etkili bir şekilde iletir. Thermage FLX mevcut kolajeni sıkılaştırarak birçok hastada cilt tonunda tonunda anında iyileşme sağlar.

Thermage FLX etkisi uygulama sonrası hemen görülür. Tedaviyi takip eden birkaç ay boyunca, kollajen arttıkça cilt yeniden şekillenir ve iyileşme süreci devam eder. Tek bir seanstan sonra cilt daha pürüzsüz ve daha sıkıdır. Bu etki, zaman içerisinde artmaya devam eder.

thermage flx yüz

Thermage FLX ile Hangi Bölgeler İçin Uygun?

Thermage FLX çeşitli bölgelerin görünümünde etkili sonuçlar alınmasını sağlayabilir:

Yüz ve Boyun: Cildin sıkılaşması, kırışıklıkların azaltılması ve gençleştirme için kullanılabilir.

Göz Çevresi: Göz çevresindeki ince çizgiler, kırışıklıklar ve sarkmaların düzeltilmesi amacıyla kullanılabilir.

Eller: Ellerdeki cilt sarkmalarını ve kırışıklıkları düzeltmek için kullanılabilir.

Vücut Bölgeleri: Thermage FLX, karın, kol içleri, bacak içleri, diz üstleri, popo altı banana bölgesi ve diğer vücut bölgelerindeki cilt sarkmalarını ve gevşemelerini düzeltebilmek için kullanılabilir.

Thermage FLX Avantajları

İşte Thermage FXL’i tercih etmeniz için birkaç neden:

 • Dünya çapında non-invaziv cilt sıkılaştırma tedavilerinde öncü ve küresel lider Thermage’dir.
 • Thermage FLX ileri teknolojik en yeni non-invaziv/cerrahi olmayan cilt sıkılaştırma yöntemidir.
 • Cilt altını 80°’ye kadar çıkarabilen monopolar radyofrekans sistemidir.
 • Ameliyatsız yüz germede ve çene kontörü çıkarmada FDA onaylıdır.
 • Tek seanstır. Sonuçları 5-7 yıl gibi çok uzun süre kalıcıdır.
 • 30-90 dakika arasında değişen bir cilt gençleştirme tedavisidir.
 • Diğer yüz prosedürleri veya vücut şekillendirme tedavileri ile birlikte kullanılabilir.
 • Hastalar hemen işe veya normal aktivitelerine dönebilir.
 • Tedavi sonrası etki hemen belli olur. Yavaş yavaş dokudaki iyileşme belirginleşir.
 • Ciltteki sıkılaşma ve gerilme ile V yüz etkisi 6. ayın sonuna kadar devam eder.

Thermage FLX Kimler İçin Uygundur?

Aşağıdaki durumlara sahipseniz, Thermage FXL için uygun bir aday olmanız mümkün:

Cilt Sıkılaştırma İhtiyacı Olanlar: Thermage FLX, ciltteki sarkma ve gevşemeyi azaltarak sıkılaştırmaya yardımcı olur. Bu nedenle, yaşlanma belirtileri veya cilt elastikiyetinin azalmasıyla ilgili endişeleri olanlar için uygundur.

Kırışıklıkları Azaltmak İsteyenler: Yüz ve boyundaki ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak için Thermage FLX kullanılabilir.

Göz Çevresindeki Sorunları Olanlar: Göz çevresindeki sarkma, torbalanma ve ince çizgileri düzeltmek amacıyla Thermage FLX tercih edilebilir.

Cilt Gençleştirme Hedefi Olanlar: Genç ve taze bir cilt görünümü elde etmek isteyenler için Thermage FLX bir seçenek olabilir.

thermage flx dr. nüket eroğlu

Thermage FLX in yüz operasyona tercih edilme sebepleri nelerdir? 

 • Hızlı ve etkilidir.
 • Acı, ağrı, sızı yoktur. 
 • Gündelik hayatı bozmaz.
 • Cilt kalitesi artar, cilt gençleşir.
 • Sonuç natureldir. 

Thermage FLX de bir operasyondaki olası komplikasyonlar yoktur. Operasyon daha iyi görünmesi ve sonucun daha uzun süre korunması için yüz ve boyun germe, karın germe, blefaroplasti, kol-bacak-uyluk germe operasyonu yaptırmış hastalara da önerilir. 

Orta düzeyde cilt sarkması olanlara yapıldığında sonuç mükemmeldir. Doğru hasta seçiminde tatmin edici bir tedavidir. 

Aşağıdaki durumlarda Thermage FLX önerilmeyebilir:

 • Hamilelik veya emzirme dönemi
 • Kalp pili kullananlar
 • Aktif enfeksiyonlar veya cilt sorunları
 • Ağır psikolojik problemi olanlar
 • Çok ileri düzeyde cilt sarkması olanlar

Dr. Nüket Eroğlu ile Ameliyatsız Cilt Sıkılaştırma

Görünümünüzü idealinizdeki haline getirirken yapılacak dokunuşların bir profesyonel tarafından gerçekleştirilmesi, tüm terapi süreçlerinin en önemli kısmıdır. Seçeceğiniz doktor sonuçlarınızın verimini ve memnuniyetini belirleyeceğinden, kararınızı özen ve dikkatle vermelisiniz.

Thermage FLX gibi gelişmiş bir teknik, bu alanda deneyimli bir doktor tarafından uygulanmalıdır. Dr. Nüket Eroğlu, sektörde yarattığı başarılı değişimlerle cildinizi baştan yaratırken tercih edeceğiniz en doğru kişi olacaktır!

Danışmanlık için kliniğimize 0212 250 19 19 numaralı telefonumuzdan hemen ulaşabilir, dilerseniz randevunuzu da oluşturabilirsiniz. 

Thermage FLX Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Thermage FLX Sonuçları Ne Zaman Gözükür?

Tedavi sonrası cilt dokusundaki değişme, canlanma, sıkılaşma ve gerginleşme hemen görülür. Çoğu hasta için ölçülebilir sonuçlar, tek bir tedavi seansını takiben 4 ila 6 ay içinde kademeli olarak ortaya çıkar. Nihai sonuç cildin yapısına ve yaşlanma sürecine bağlıdır. Yine de cildin tedavi öncesi durumu da sonuçları etkileyeceğinden, Thermage FXL sonuçlarının beklentileri karşılama derecesi hastadan hastaya değişiklik gösterebilir. 

Thermage FLX Tedavisi Nasıl Yapılır?

Thermage FLX, cildin daha derindeki katmanlarını ısıtmak için radyofrekans teknolojisini kullanır. Özel başlığının titreşim, rahat uygulanmasını sağlamak için cildi soğutur. Uygulanan ısı, kolajen liflerinin kasılmasına neden cildin anında sıkılaşmasını sağlar.

Thermage FLX Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Thermage FLX tedavi süresi, uygulama yapılan bölgenin büyüklüğüne ve tedavi edilen alanın genişliğine bağlı olarak değişebilir. Thermage FLX işlemi sıklıkla yüz boyun olarak uygulanır; bu durumda 30-35 dakikadır. Daha geniş bölgelerde 1-2 saat arasında sürebilir.

Thermage FLX’in Yan Etkileri Var mı? Thermage FLX’in zararları nelerdir? 

Thermage FLX güvenli bir prosedürdür, ancak bazı geçici basit yan etkiler ortaya çıkabilir. İşlemin hemen ardından, uygulama yapılan bölgede hafif kızarıklık, şişlik veya hassasiyet görülebilir. Bu etkiler genellikle birkaç saat içinde veya birkaç gün içinde düzelir. Nadiren, deride geçici renk değişiklikleri veya kabarcıklar oluşabilir.

Thermage FLX’in deneyimli bir profesyonel bir medikal estetik hekimi tarafından uygulanması işlemin güvenliği açısından çok önemlidir.

Bize Ulaşın