E-Mail

info@nuketeroglu.com

بريد إلكتروني

info@nuketeroglu.com

Téléphone

90 530 857 19 01

Thermage Nedir? Yüz Gençleştirme ve Sıkılaştırma İşlemi

thermage nedir

Thermage, daha genç bir görünüm elde etmenize yardımcı olan yenilikçi bir cilt yenileme tedavisidir. Thermage tedavisi, kollajen üretimini uyararak kırışıklıkları, ince çizgileri ve elastikiyet kaybını azaltmak için radyofrekans enerjisi kullanır. Kısa iyileşme süresi ve hızlı etkisi ile yüz ve vücut görünümünü iyileştirmenin güvenli ve etkili bir yoludur. Bu makalede, uzman doktorlarımız tarafından genellikle tek seferde uygulanarak cildin bazal tabakasındaki kollajen liflerini yeniden yapılandırıp, sıkılaştırarak cildinizi yenileme ve güzelleştirme işlemi olan Thermage hakkında tüm merak ettiklerinizi detaylıca cevaplayacağız.

Thermage Nedir?

Thermage, cildinizi gençleştirme ve sıkılaştırma işlemi için etkili bir yöntemdir. Bu teknoloji, herhangi bir cerrahi girişim gerektirmeden, hekim tarafından tek seferde uygulanarak elastin ve kollajen lifleri yeniden sentezletip, gevşemiş olanları sıkılaştırarak cildinizi yenileme ve güzelleştirme işlemidir.

Thermage’nin temel amacı, hücrelerinizi yenileyerek cildinizi daha genç gösteren ve özellikle yüz ve boyun bölgesindeki çizgileri hafifletmektedir. Bu teknolojide, lazer teknolojisi ve radyofrekans kullanılarak cildinize besleyici kimyasallar ve enerjiyi uygulayan bir özel başlıklı elektrokoagulatör  kullanmak suretiyle uygulanmaktadır. Cilt altını 57 dereceye çıkaran Thermage ameliyatsız yüz germede FDA onaylıdır. Cilt altını yüksek ısılara çıkarırken cilt yüzeyini özel soğutma başlığı ile korumaktadır. Bu sayede acı hissi ve yanık gibi komplikasyonlar olmamaktadır. Böylece cildiniz esneklik kaybetmeden ve sarkmalardan da korunarak güzelleşecektir. Uzmanlar tarafından herhangi bir anesteziye ihtiyaç duymadan tek seferde uygulanır.

Thermage’nin başarılı sonuç vermesinde etkin olan en önemli faktör ise bu yöntemin gerçekleştirilmesini sağlayacak doktora kendinizi güvenle teslim etmenizdir. Uygulamanın yapılma şekli, atım sayısı, homojen dağılım… çok önemlidir. Kliniğimizde yüz ve boyun uygulamalarında 1200 atımlık başlıklar kişiye özel olarak kullanılmaktadır. Sadece bu şekilde hedeflenen sonuçlara erişebilirsiniz; aksi durumda istenmeyen sonuçlar ile karşılaşmanız mümkündür. Uzman doktorumuz size en doğru hizmet sunacaktır ve size de bu sayede en ideal sonucu kaliteli bir şekilde alacaksınız.

Thermage’nin Cilt ve Vücut İçin Faydaları Nelerdir?

Thermage, yaşlanma karşıtı cilt bakımının yenilikçi bir yöntemi olarak popülerliğini giderek arttıran bir tedavi yöntemidir. Peki, Thermage’nin yararları ve avantajları nelerdir? Aklınızda ki bir çok soru işaretini gidererek sizlere bu benzersiz ve modern cilt bakım yönteminin cilt sağlığına sağladığı faydaları detaylıca anlatacağız.

1. Ciltte Gözle Görülür Sıkılaşma Sağlar

Thermage, cildinizi sıkılaştırmak için mükemmel bir seçenektir. Bu yöntem, ciltteki kolajen üretimini artırarak sarkmaları azaltır ve daha genç bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.

2. Güçlü Bir Kırışıklık Azaltıcıdır

Ciltteki kırışıklıklar zamanla ortaya çıkar, ancak Thermage, bu kırışıklıkların görünümünü azaltmada etkilidir. Derin kırışıklıkları hafifletmek ve cildi pürüzsüzleştirmek için kullanılır.

3. Acısız ve Hızlı Bir İşlemdir

Birçok insan, gençleştirme tedavilerine karşı çekince duyar, çünkü ağrılı ve cerrahi müdahale gerektirirler. Ancak Thermage, acısızdır ve harika bir seçenektir. Bu nedenle, tedavinin ardından hemen günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz.

4. Hızlı Sonuç Verir

Thermage, hızlı sonuçlar sağlayan bir cilt bakım yöntemidir. Tedavinin ardından ciltteki sıkılık ve gençlik etkilerini hemen görmeye başlarsınız.

5. Uzun Süreli Etkileri Vardır

Bu tedavinin en büyük avantajlarından biri uzun süreli etkilere sahip olmasıdır. Tedavi sonuçları yıllarca sürebilir, bu da tekrarlayan işlemlere gerek duymadan genç ve sağlıklı bir cilt korumanıza yardımcı olur.

6. En Güvenilir Tedavilerden Biridir

Thermage, on yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır ve bu süre zarfında birçok kişiye başarılı sonuçlar sunmuştur. Bu nedenle, güvenilir bir cilt bakım yöntemi olarak kabul edilir.

7. Cilt Yapısına Göre Kişiselleştirilebilir

Her bireyin cilt yapısı farklıdır ve Thermage, kişiselleştirilebilir bir tedavi seçeneği sunar. Bu, herkesin ihtiyaçlarına ve hedeflerine uygun bir şekilde tedavi alabilmesini sağlar.

8. Cilt Sağlığını İyileştirir

Thermage, cilt sağlığını iyileştirmek için tasarlanmış bir tedavidir. Bu tedavi, cildin doğal olarak daha sağlıklı ve genç görünmesini teşvik eder. Ayrıca kolajen açısından en harika tedavilerden biridir.

9. Yaşlanma Belirtilerini Geciktirir

Thermage’nin düzenli olarak yapılması, yaşlanma belirtilerini geciktirmeye yardımcı olabilir. Bu nedenle, bu tedaviyi yaşlanma karşıtı bir stratejinin bir parçası olarak düşünebilirsiniz.

10. Güvenli Bir Seçenektir

Thermage, güvenli bir cilt bakım seçeneğidir. Uzmanlar tarafından onaylanmış ve Dr. Nüket Eroğlu tarafından sıklıkla tercih edilen sağlıklı bir yöntemdir.

yüz gençleştirme işlemi nasıl yapılır

Thermage ile Yüz Gençleştirme ve Sıkılaştırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Thermage, cildi yeniden canlandırmak için kullanılan son teknolojidir. Yüz gençleştirme ve sıkılaştırma işlemi bu teknoloji ile gerçekleştirilmektedir. İlk olarak, alanda uzman doktorumuz cilt üzerinde bir tarama yapar ve en uygun yerleri belirler. Ardından, bir cihaz kullanılarak derin katmanlara radyofrekans enerjisi verilir.

Radyofrekans enerjisi, vücutta bulunan kollajen dokusunu yeniden üretmeyi sağlayarak derin katmanlarından etkilenerek cildin görünümünü daha genç ve canlı hale getirmektedir.Yüz gençleştirme ve sıkılaştırma işlemi sadece birkaç dakika sürmektedir.

Bu tür bir işlemde ağrı hissi minimum seviyededir, lokal anestezik kremler yeterlidir. Aynı zamanda Thermage, tamamen güvenli olup minimal düzeyde istenmeyen etkiye sahiptir. Yalnızca ciltte meydana gelen yaşlanma belirtilerine karşı etkilidir; dokuya zarar vermez ve sağlıklı sonuçlar verir.

Thermage Tedavisinden Kimler Faydalanabilir?

Thermage, yaşlanma belirtilerini azaltmak veya genel cilt görünümünü iyileştirmek isteyen herkes için ideal bir tedavidir. Özellikle yüz ve vücuttaki kırışıklıkları, ince çizgileri ve sarkmış cildi azaltmak için son derece etkilidir. Tedavi ayrıca daha belirgin yüz kontürü oluşturmak, sarkıklığı azaltmak, göz çevresini gergin hale getirmek, yüzün V görünümünü geri kazandırmak, boyundaki ince kırışıklıkları gidermek, cilt elastikiyetini artırmak için kullanılır.

Ayrıca, Thermage’nin sonuçları uzun ömürlüdür ve aşamalıdır. Bazı hastalar sadece bir seanstan sonra belirgin bir fark görebilirken, çoğu optimal sonuçlar elde etmek için bir ay arayla iki veya üç seans gerektirebilir. Hastalar, bu tür bir tedavinin anında sonuçlar sağlamadığını, aksine radyofrekans enerjisi tarafından sağlanan kollajen üretiminin yanıt olarak zaman içinde çalıştığını göz önünde bulundurmalıdır.

Thermage Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Thermage tedavisi, ağırlıkla yüz ve vücutta oluşan çizgiler, ince kırışıklıklar ve sarkmaların giderilmesinde kullanılır. Bunun haricinde Thermage tedavisi, çene, göz kapağı, elmacık kemiği, burun ve dudak çevresi bölgelerinde uygulanabilmektedir. Göz kenarı ve elmacık kemiği bölgelerinin cildin sıkılaştırılması için ideal alanlar olduğunu unutmayalım. Radyofrekans enerji bu alanlara doğru uygulandığında cildin elastikiyetini arttırmaya yardımcı olurken gençleşmesine de destek sağlamaktadır.

Thermage tedavisi cildin gençleşmesine ve sarkmaların önlenmesine yardımcı olur. Yüzün V yüz görünümü almasını ve dolayısıyla daha genç durmasını sağlar. Çene kontürüne inen ve burada dalgalanma yaratan yağ yastıkçıkları kısalan lifler yardımıyla yukarı çıkar, çene kontürü böylece keskinleşir. Burun ve dudak çevresi bölgesinde ise Thermage hyaluronik asit artışı sağlayarak nem kaybını azaltır, cildin daha pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Thermage tedavisi vücut için de uygundur. Vücuttaki sarkmalara mükemmel bir çözüm sunar. Ayrıca gerginlik hissi de sağlayarak estetik sonuçlar elde etmenize yardımcı olur. Kollar, bacak içleri, diz üstleri ve karın bölgesini etkileyen sarkma sorunlarına da çözüm sağlar.

Thermage Ağrılı (Acılı) Bir İşlem Mi?

Thermage tedavisi, kısa ve sert bir ısı hissi oluşturmaktadır. Uzman doktorlarımız cihaz ayarlarının doğru şekilde yapılmasıyla bu etkinin şiddeti en aza indirir. Ayrıca tedavinin acısını hafifletmek için kremler, topikal anestezikler ve kas gevşeticiler de uygulanabilmektedir. Genel olarak Thermage tedavisi lazer ve ultrason tedaviye göre daha az ağrılıdır.

Eğer Thermage tedavisinden sonra ağrı hissederseniz, soğuk uygulamalar yardımcı olacaktır.

Thermage Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Thermage tedavisi, her hastaya özgü olarak uygulanmaktadır. Genellikle, etkili sonuçlar almak için tek bir seansın süresi 60 dakikadan daha azdır. Sürenin ne kadar olacağı, cilt dokusu, yaşı ve bölgedeki hassasiyet ile alakalıdır. Kolay cilt tiplerinde, tedavi süresi 30-50 dakika arasındadır. Yüz veya boyun kısmı için ise tedavi süresi 45-60 dakika arasındadır

Thermage tedavisi ile tek seansta elde edilen sonuç genellikle son derece tatmin edici sonuçlanır, aylar geçtikçe meydana gelen değişimler oldukça belirgin olur ve gün geçtikçe daha da fark edilir. Nihai sonuca altı ayda ulaşan bu tedavinin etkileri uzun süre kalıcıdır.

Thermage İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Thermage tedavisinin iyileşme süresi, uygulanan bölgeye, cilt tipine ve yaşa göre değişiklik göstermektedir. Tedavi sonrası hemen etki görülse de 2-6 haftalık bir süreçte yüz ve vücutta meydana gelen belirgin yenilenme dikkat çeker. Cildin esnekliği ve kalitesi zamanla artar ve 18 ay içinde ince çizgiler azalmaya başlar. Thermage tedavisi uzun süreli sonuçlar sunmakla birlikte bu sonuçların muhafaza edilmesi için gelecekte de başka destekleyici tedavilere ihtiyaç duyulabilir.

Tedavi sonrası banyo yapılabilir, makyaj yapılabilir. Gündelik aktiviteleri engelleyici bir durum söz konusu değildir.

Thermage uygulamasının gerçek etkisini görmek için yaklaşık altı aya ihtiyaç vardır.

thermage fiyatları nedir

Thermage Fiyatları Nelerdir?

Thermage fiyatları, işlemin yapılacağı bölge ve kişinin vücut durumu gibi çeşitli faktörlerden etkilenmektedir. Kliniğimizde sıklıkla 1200 atımlık başlıklar kullanılarak yüz ve boyun için çalışılmaktadır. Plastik cerrahi merkezimiz ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir; bu sayede Thermage tedavisi ile ilgili doğru fiyat hakkında net bir bilgiye sahip olma şansınız vardır. Kliniğimizden yardım alarak, cildinize en uygun tedavi planlamasını sizinle beraber belirleyebiliriz. 

Thermage Tedavisinde Dr. Nüket Eroğlu Etkisi

Herhangi bir Thermage tedavisi başlamadan önce medikal estetik hekimi Nüket Eroğlu kliniğini arayarak ya da yerinde danışmanızda fayda vardır; bu şekilde size doğru türde en uygun tedavi yöntemini klinik olarak hızlıca sağlayabiliriz. Sonucun maksimize edilmesinde bu şekilde doğru bir başlangıçta büyük rol oynayacaktır. Thermage tedavisinden en iyi sonuçlar almak için doktorumuz Nüket Eroğlu tarafından sunulan önerilere uymanız işlem sonrası mutluluğunuzu arttıracaktır. 

Thermage sonuçlarının etki ve sürekliliği konusunda, bu işlemden elde edilen sonuçlar genel olarak fark edilebilir bir şekilde, uzun vadeli bir süre için kalıcı olabilmektedir. Uzman Dr. Nüket Eroğlu, bu tedavi sayesinde yüze yeniden canlılık ve gençlik geleceğini, kendinizi harika hissedeceğinizden sıklıkla bahseder. Bu nedenle, herhangi bir tedaviye başlamadan önce doktorumuz Nüket Eroğlu’na danışmanız önemlidir.


Thermage tedavisini denemek, yaptırmak ya da bilgi almak için bizi 0212 250 19 19 numaramızdan hemen arayabilir ya da iletişim sayfamızdan hızlıca talep formunu doldurabilir ve bize iletebilirsiniz.

Bize Ulaşın